live score - soccer livescore
dot
order by leagues - kick off  
France - Ligue 1
19:0079' Reims0:5Marseille
21:00 Rennes-:-Toulouse
Germany - 1. Bundesliga
20:0036' Bayern Munich2:0Paderborn
20:0036' Hoffenheim0:2Freiburg
20:0034' Werder Bremen0:0Schalke 04
20:0035' Eintracht Frankfurt0:0Mainz 05
Italy - Serie A
20:45 Empoli-:-AC Milan
Spain - LIGA BBVA
20:0035' Real Madrid3:1Elche
22:00 Celta Vigo-:-Deportivo La Coruna
Argentina - Primera Torneo de Transiciоn
01:30FT Racing Club1:1Newells Old Boys
England - Capital One Cup
20:45 Milton Keynes Dons-:-Bradford City
20:45 Shrewsbury Town-:-Norwich City
20:45 Leyton Orient-:-Sheffield United
20:45 Arsenal-:-Southampton
20:45 Cardiff City-:-AFC Bournemouth
20:45 Derby County-:-Reading
20:45 Liverpool-:-Middlesbrough
20:45 Sunderland-:-Stoke City
20:45 Swansea City-:-Everton
21:00 Fulham-:-Doncaster Rovers
Germany - 2. Bundesliga
17:30FT Greuther Furth1:1Aalen
17:30FT St. Pauli1:0Braunschweig
17:30FT Ingolstadt1:1Aue
17:30FT Sandhausen1:01860 Munchen
Ireland - Airtricity League
20:45 Bohemian FC-:-Shamrock Rovers
Italy - Serie B
20:304' Brescia0:0Virtus Lanciano
20:304' Cittadella0:0Pro Vercelli
20:306' Crotone0:0Catania
20:305' Frosinone0:0Avellino
20:304' Livorno0:0Varese
20:306' Modena0:0Perugia
20:304' Pescara0:0Latina
20:303' Ternana0:0Bologna
20:303' Trapani0:0Entella
20:306' Vicenza0:0Bari
Netherlands - KNVB Cup
17:00FT Rijnsburgse Boys0:3Sparta Rotterdam
17:00FT VVSB1:2Vitesse
17:00FT SVV Scheveningen4:1Lisse
17:00FT Capelle0:1FC Volendam
18:30FT Spakenburg3:4NAC Breda
20:0036' VVV-Venlo0:0FC Eindhoven
20:0036' Almere City FC0:0ADO Den Haag
20:0036' HHC0:0RKC Waalwijk
20:0036' ONS Sneek0:1FC Dordrecht
20:0036' Flevo Boys1:0DOS '37
20:0036' Excelsior Maassluis1:1FC Emmen
20:0036' Kozakken Boys0:0Sportlust '46
20:0036' Deltasport0:0Willem II
20:0036' Ajax (A)1:1NEC Nijmegen
20:45 Roda JC Kerkrade-:-SC Heerenveen
Russia - Cup
07:00FT Smena Komsomolsk0:1Spartak Moscow
Switzerland - Super League
19:45HT Basel1:1FC Vaduz
19:45HT Thun1:1Luzern
Turkey - Cup
13:30Finished AP Trabzon Akcaabat4:2Denizlispor
13:30FT Tekirdagspor1:5Rizespor
14:00Finished AP Corum Belediyespor5:6Manisaspor
14:00Finished AP Bayrampasa6:5Adanaspor
15:00FT Yeni Diyarbakirspor1:2Samsunspor
17:00FT Anadolu Selcukluspor1:2Gaziantep BB
17:00FT Bucaspor2:1Batman Petrolspor
17:00FT Kayserispor7:0Kahramanmaras Belediyespor
17:00FT Osmanlispor FK0:2Kirikhanspor
18:00FT Goztepe2:1Bursa Niluferspor
19:3051' Tarsus0:1Eskisehirspor
Czech Republic - Cup
16:30FT Zizkov1:1M Boleslav
17:00FT Jablonec2:0Bohemians 1905
Denmark - DBU Pokalen
16:30FT Herlev0:2B 93
16:30FT Kolding B1:7Randers FC
16:30FT Brabrand1:2AC Horsens
16:30Finished AET Svendborg1:0Kjellerup
19:0080' AGF0:1Hobro
England - Johnstones Paint Trophy
20:45 Newport County-:-Swindon Town
France - Ligue 2
20:55 Ajaccio-:-Le Havre
20:55 Angers-:-Auxerre
20:55 Arles-Avignon-:-Laval
20:55 Dijon-:-Creteil
20:55 Nancy-:-Tours
20:55 Nimes-:-Chateauroux
20:55 Orleans-:-GFCO Ajaccio
20:55 Sochaux-:-Brest
20:55 Troyes-:-Niort
Iceland - PEPSI deildin
18:30FT Fjolnir0:0Stjarnan
Japan - J. League
07:00FT Vegalta Sendai0:1Kashima Antlers
07:00FT Shimizu S-Pulse0:3Gamba Osaka
07:30FT Albirex Niigata0:2Urawa Red Diamonds
08:00FT FC Tokyo4:0Tokushima Vortis
08:00FT Yokohama F.Marinos1:0Sanfrecce Hiroshima
08:30FT Omiya Ardija1:3Kawasaki Frontale
11:00FT Ventforet Kofu2:0Vissel Kobe
12:00FT Kashiwa Reysol2:0Sagan Tosu
12:00FT Cerezo Osaka1:2Nagoya Grampus Eight
Sweden - Superettan
19:0080' Sirius0:0Oesters IF
19:0080' Landskrona0:2Joenkoeping S.
Argentina - Primera B Nacional Torneo de Transicion
01:00FT Douglas Haig1:1Guarani Antonio Franco
01:30FT Deportivo Santamarina0:0Patronato de Parana
Argentina - Federal A Torneo de Transiciоn Zona 5
21:00 Independiente Chivilcoy-:-Tiro Federal
21:00 Union de Mar del Plata-:-Club Atletico Alvarado
Argentina - Primera B Metropolitana Torneo de Transicion
02:10Abandoned Almagro-:-Los Andes
Austria - OeFB Samsung Cup
18:00FT Kufstein1:6Floridsdorfer AC
18:30FT Micheldorf0:4Mattersburg
19:0081' Neusiedl1:2Kapfenberg
19:0081' Ritzing1:0SV Horn
19:0080' Vorwarts Steyr0:1SV Groedig
19:0081' Ried0:0RZ Pellets WAC
19:0080' St. Johann1:1SKN St. Polten
19:0080' Wolfsberg0:3FC Wacker Innsbruck
19:0080' SV Lafnitz0:2Hartberg
20:306' SV Austria Salzburg0:0Sturm Graz
Germany - 3. Liga
19:0081' Osnabruck1:1Wehen
19:0081' Mainz 05 II3:0Preußen Muenster
19:0081' St.Kickers3:0Unterhaching
19:0081' Chemnitz0:1Cottbus
Germany - Regionalliga North
16:30FT Braunschweig II1:4Hannover II
Germany - Regionalliga Southwest
19:0081' Kick. Offenbach2:1Homburg
Germany - Regionalliga West
19:0081' SC Wiedenbrueck0:1Oberhausen
19:3051' KFC Uerdingen1:0Siegen
19:3051' Essen0:1Viktoria Koln 1904
19:3051' Wattenscheid0:0SC Verl
19:3051' Aachen2:1Bochum II
19:3051' Sportfreunde Lotte1:0FC Kray
Israel - Toto Cup
19:3051' Hapoel Tel Aviv0:2Ashdod SC
Japan - J. League 2
05:30FT Avispa Fukuoka0:1Tokyo Verdy 1969
06:00FT Consadole Sapporo3:1Fagiano Okayama FC
06:00FT Tochigi SC1:1Yamagata
06:00FT Yokohama FC1:1Oita Trinita
06:00FT Kataller Toyama0:1Thespakusatsu Gunma
06:00FT FC Gifu2:3Roasso Kumamoto
07:00FT Ehime FC2:2JEF United Chiba
09:00FT Mito Hollyhock4:1Jubilo Iwata
09:00FT Kamatamare Sanuki0:1V-Varen Nagasaki
11:00FT Kyoto Sanga FC2:2Shonan Bellmare
11:00FT Giravanz Kitakyushu0:0Matsumoto Yamaga
Russia - Professional Football League Ural-Povolzhye
13:00FT Dinamo Kirov0:1KamAZ
14:00FT Neftekhimik0:1Spartak Yoshkar Ola
16:00FT Volga Ulyanovsk1:1FC Chelyabinsk
16:00FT Zenit Izhevsk1:4Rubin Kazan 2
Russia - Professional Football League Zone Center
14:00FT Spartak Tambov3:2Dinamo Briansk
15:30FT FC Oryol3:0FC Metallurg Vyksa
16:00FT Metalurg Lypetsk1:0Kaluga
16:00FT Zenit Penza2:1Vityaz Podolsk
16:00FT Podolye Podolskiy Rayon2:1Chertanovo Moscow
17:00FT Vybor-Kurbatovo0:0Avangard Kursk
Russia - Professional Football League Zone East
11:00FT Sibir Novosibirsk II1:1Tomsk II
12:30FT Dinamo Barnaul2:4Baikal Irkutsk
13:00FT Metallurg Novokuznetsk3:0FC Chita
Russia - Professional Football League Zone West
15:00FT Spartak Moscow II1:1Znamya
15:00FT Volga Tver1:2Tekstilshchik
15:00FT Kolomna1:2Solaris Moscow
16:00FT FC Dolgoprudny2:2Spartak Kostroma
16:00FT Pskov 7470:1Domodedovo Moscow
16:30FT Dnepr4:2Saturn Ramenskoye
17:00FT Strogino2:1Zenit St. Petersburg 2
17:00FT Khimki2:0Torpedo Vladimir
Scotland - League Two
20:45 Clyde-:-Montrose
Scotland - League Cup
20:45 Aberdeen-:-Livingston
20:45 Kilmarnock-:-St.Johnstone
20:45 Partick Thistle-:-St. Mirren
20:45 Ross County-:-Hibernian
20:45 Falkirk-:-Rangers
Singapore - Cup
13:30FT Home United FC1:1Brunei DPMM
Australia - FFA Cup
11:30FT Palm Beach Sharks1:0South Springvale
11:30FT Adelaide United2:0Brisbane Roar FC
11:30FT Sydney United1:3Sydney FC
11:30FT St Albans Saints1:4Perth Glory

Click on score for game details


       privacy policy