REFRESH

Hockey » Today » All Games

FINLAND: Liiga

15:00Ilves - Tappara 0:7
16:00Hameenlinna - TPS Turku 0:1ot
16:00JYP - Vaasan Sport 1:4
16:00Karpat - Assat 3:0
16:00Lukko - IFK Helsinki 3:4ot
17:30Jukurit - SaiPa 1:0
17:30Pelicans - KooKoo 4:2

RUSSIA: KHL

12:30Salavat Ufa - Dyn. Moscow 0:4
12:30Tractor Chelyabinsk - Sp. Moscow 4:1
13:00Yekaterinburg - Vladivostok 2:1
15:00Cherepovets - Amur Khabarovsk 1:2
15:00Nizhny Novgorod - Dinamo Riga 3:4pen
15:00Niznekamsk - Barys Nur-Sultan 2:4
17:30Kunlun - Sibir Novosibirsk 2:7

SWEDEN: SHL

15:15Frolunda - Linkopings 1:2ot
15:15Oskarshamn - Farjestad BK 0:5
15:15Vaxjo - Timra 3:2pen
18:00Brynas - Djurgardens 4:0
18:00Leksands - Lulea 2:3pen
18:00Rogle - Orebro 4:5ot
18:00Skelleftea - Malmo 4:3pen

USA: NHL

01:00New York Rangers - San Jose Sharks 1:0
02:00Winnipeg Jets - New Jersey Devils 8:4
03:30Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights 1:7
04:00Anaheim Ducks - Calgary Flames 3:4pen
04:00Seattle Kraken - Edmonton Oilers 4:3
3rd PeriodFlorida Panthers - St. Louis Blues 2:3

AUSTRIA: ICE Hockey League

17:00Val Pusteria - Vienna Capitals 0:3
19:15CancelledVillach - Bratislava -:-
Break TimeHK Olimpija - Dornbirn 0:1

BELARUS: Extraleague

10:25Lokomotiv Orsha - Gomel 1:3
12:00Novopolotsk - Zhlobin 2:3
15:00Vitebsk - Mogilev 3:0

CANADA: OHL

01:00Hamilton Bulldogs - North Bay Battalion 2:5
01:00Kingston Frontenacs - Oshawa Generals 5:0
01:00Mississauga Steelheads - Ottawa 67s 1:0
01:05Sarnia Sting - Windsor Spitfires 5:7
01:05PostponedSudbury Wolves - Barrie Colts -:-
01:07Soo Greyhounds - Guelph Storm 7:2
01:30Kitchener Rangers - Owen Sound Attack 4:3
01:30London Knights - Erie Otters 4:1
22:00London Knights - Sarnia Sting -:-

CANADA: WHL

02:00Prince Albert Raiders - Regina Pats 5:2
02:00Winnipeg Ice - Saskatoon Blades 4:3
03:00Edmonton Oil Kings - Medicine Hat Tigers 8:2
03:00Lethbridge Hurricanes - Brandon Wheat Kings 2:4
03:00Red Deer Rebels - Moose Jaw Warriors 0:4
04:05Everett Silvertips - Tri-City Americans 8:2
04:05Seattle Thunderbirds - Victoria Royals 4:5ot
04:05Spokane Chiefs - Prince George Cougars 2:4
04:30Vancouver Giants - Kamloops Blazers 3:1
22:00Calgary Hitmen - Lethbridge Hurricanes -:-

CANADA: QMJHL

00:00Acadie-Bathurst Titan - Cape Breton Eagles 9:1
01:00Baie-Comeau Drakkar - Rimouski Oceanic 1:0
01:00Gatineau Olympiques - Chicoutimi Sagueneens 2:3ot
01:00Rouyn-Noranda Huskies - Charlottetown Islanders 2:7
01:00Val-d'Or Foreurs - Moncton Wildcats 4:3ot
01:00Victoriaville Tigres - Halifax Mooseheads 5:6
01:30Blainville-Boisbriand Armada - Saint John Sea Dogs 3:6
01:30Drummondville Voltigeurs - Shawinigan Cataractes 2:6
22:00Baie-Comeau Drakkar - Rimouski Oceanic -:-
22:00Shawinigan Cataractes - Halifax Mooseheads -:-
22:00Val-d'Or Foreurs - Charlottetown Islanders -:-
00:00Sherbrooke Phoenix - Saint John Sea Dogs -:-

CANADA: LNAH

02:00Assurancia de Thetford Mines - Saint-Georges 4:3
02:00Jonquiere Marquis - Petroliers du Nord 2:3ot
02:00Riviere-du-Loup 3L - Sorel-Tracy 1:6

CANADA: U Sports

00:00Dalhousie - Saint Marys 6:5ot
00:00UNB - Moncton 3:1
01:00Queens - Nipissing 6:3
02:00Saskatchewan - Mount Royal 7:2
03:00MacEwan - Alberta 0:5
20:00RMC - Nipissing -:-
22:00Waterloo - Windsor -:-
00:00UPEI - UNB -:-

CZECH REPUBLIC: Chance Liga

16:00Poruba - Slavia Prague 5:4
17:00Benatky - Frydek-Mistek 1:3
17:00Kadan - Prostejov 0:5
17:00Kolin - AZ Havirov 5:2
17:00Prerov - Litomerice 1:2
17:00Sumperk - Usti nad Labem 6:2
17:00Vsetin - Trebic 4:1
17:30Jihlava - Sokolov 2:5

CZECH REPUBLIC: 2. Liga - North

15:00Bilina - Nova Paka 6:8
17:00Dvur Kralove - Mostecti Lvi 2:1pen
18:00Decin - Hronov 6:4
18:00PostponedJablonec - Letnany -:-

CZECH REPUBLIC: 2. Liga - South

17:00Pribram - Cheb 3:5
18:00Kobra Praha - Havlickuv Brod 3:2
18:00Risuty - Pisek 5:4
18:00Tabor - Klatovy 4:6

CZECH REPUBLIC: 2. Liga - East

17:00Valasske Mezirici - Kometa Brno B 4:1
17:30Velke Mezirici - Opava 4:2
17:30Zdar nad Sazavou - Koprivnice 4:2
18:00Novy Jicin - Hodonin 3:2

CZECH REPUBLIC: ELJ

12:00AZ Havirov U20 - Plzen U20 3:4
12:00Chomutov U20 - Pardubice U20 1:8
12:00Jihlava U20 - Mlada Boleslav U20 1:3
12:00Trinec U20 - Karlovy Vary U20 5:3
12:00Zlin U20 - Kladno U20 5:2
12:30Ceske Budejovice U20 - Vitkovice U20 2:3
12:30Slavia Prague U20 - Liberec U20 2:4
13:00Kometa Brno U20 - Sparta Prague U20 6:3
13:00Litvinov U20 - Mountfield HK U20 2:7
13:30Salzburg U20 - Olomouc U20 1:2

CZECH REPUBLIC: ULLH

12:00UK Prague - UP Olomouc 6:3

DENMARK: Metal Ligaen

PenaltiesRungsted - Herning Blue Fox 2:2

ESTONIA: Hokiliiga

16:00Valk 494 - Viru Sputnik 10:1
17:30Kurbads - Everest -:-

EUROPE: Alps Hockey League

17:00Acroni Jesenice - Kitzbuhel 3:2ot
18:00Gherdeina - Cortina 2:3ot
3rd PeriodVienna Capitals II - Fassa 4:3
19:30PostponedBregenzerwald - Merano -:-
3rd PeriodLustenau - Steel Wings Linz 3:2
Break TimeFeldkirch - Salzburg 2 1:0
Break TimeAsiago - Ritten 2:0

EUROPE: BeNe League

18:45Liege Bulldogs - Den Haag 0:3
2nd PeriodHeerenveen - Herentals 1:2
2nd PeriodZoetermeer - Mechelen 1:0
Break TimeLimburg - Leuven 1:2

FINLAND: Mestis

16:00Hermes - K-Vantaa 0:1
16:00IPK - Kiekko-Espoo 3:2ot
16:00KeuPa - TUTO 0:4
16:00Kiekko-Pojat - Koovee 6:4
16:00SaPKo - FPS 2:3

FINLAND: Suomi-sarja

15:00JHT - Jarvenpaa 5:6pen
18:00S-Kiekko - Titaanit 1:4

FINLAND: SM-sarja U20 - Relegation

10:30Koovee U20 - Karhu-Kissat U20 1:6
12:00Hermes U20 - Vaasan Sport U20 2:3
12:15Ilves U20 - Jukurit U20 1:5
15:00SaiPa U20 - Kettera U20 7:4

FINLAND: SM-sarja U20 - Winners stage

11:00Jyvaskyla U20 - Pelicans Lahti U20 2:1pen
11:30Hameenlinna U20 - Kiekko-Espoo U20 3:1
13:15Lukko U20 - KalPa U20 4:7
14:00Jokerit U20 - Assat U20 3:2ot
14:00Tappara U20 - IFK Helsinki U20 4:2
15:00TPS U20 - Karpat U20 1:0

FINLAND: Naisten Liiga

12:15Karpat W - Sport W 6:1
12:30TPS W - Kiekko-Espoo W 3:9
15:00IFK Helsinki W - Ilves W 3:1

FRANCE: Ligue Magnus

2nd PeriodGrenoble - Anglet 4:1

FRANCE: D1

19:00Montpellier - Neuilly Sur Marne -:-
19:30Dunkerque Corsaires - Nantes -:-
20:00Brest - Strasbourg -:-
20:00Tours - Marseille -:-
20:30Chambery - Cholet -:-
20:30Mont Blanc - Clermont-Ferrand -:-

HUNGARY: Erste Liga

14:15DAB - MAC Ujbuda 4:3ot
17:00DVTK - Gyergyoi 5:3
18:30Ujpest - Ferencvaros 2:1pen

ITALY: IHL

18:30Unterland - Bressanone 7:0
3rd PeriodEppan - Valdifiemme 2:4
3rd PeriodKaltern - Varese 1:2
2nd PeriodAlleghe - Toblach 2:0

JAPAN: Japan Cup

09:00Tohoku Free Blades - East Hokkaido Cranes 7:4

KAZAKHSTAN: Championship

09:00Altay Torpedo - Temirtau 4:0
12:00Almaty - Gornyak Rudny 4:3pen
12:00Karaganda - Nomad Nur-Sultan 7:6pen
12:00Kokshetau - Kulager 4:1

LATVIA: Optibet Hokeja Liga

14:15Liepaja - HK Dinaburga 2:1ot
15:30HK Olimp - Mogo 1:6
16:00Zemgale - HS Riga 6:2

LITHUANIA: Lietuvos Cempionatas

12:50BA-Klaipeda - Punks Vilnius 4:5ot

NORWAY: Fjordkraft-ligaen

15:30Sparta Sarpsborg - Stavanger 3:2pen
16:00Frisk Asker - Gruner 6:3
16:00PostponedValerenga - Manglerud -:-
18:00Stjernen - Storhamar 6:3

NORWAY: Division 1

15:00Gjovik - Nidaros 3:2
16:00Furuset - Lorenskog 3:5
17:00Haugesund - Hasle/Loren 3:5

ROMANIA: Campionatul National

10:00Steaua Bucuresti - Sportul Studentesc 14:0
17:30Sapientia U23 - CSM Galati 1:5

RUSSIA: VHL

11:00Ryazan - Kurhan 1:2pen
13:00Perm - Bars 1:0
14:00Izhevsk - Penza 3:2ot
15:00Almetyevsk - CSK VVS 8:2
15:00Dinamo St. Petersburg - Chelmet Chelyabinsk 3:0
15:00Khimik - Orsk 2:4

RUSSIA: MHL

04:00Sakhalinskie Akuly - Krasnaya Armiya 1:3
04:00Tayfun - Atlant 2:3
05:00Amurskie Tigry - Russkie Vityazi 1:3
07:00Kuznetskie Medvedi - Chaika 1:2pen
07:00Sibirskie Snaipery - Loko-76 4:3ot
08:30Avto - Omskie Yastreby 4:3ot
09:00Stalnye Lisy - Sputnik Almetievsk 3:0
11:00Krylya Sovetov - Kapitan 2:0
11:00Ladya - Tolpar 2:3ot
11:00MHC Spartak - Loko 2:5
11:00Mikhaylov Academy U20 - Almaz 3:6
13:00Sarmaty - Molot Perm 1:2

RUSSIA: NMHL

11:00Lipetsk - MHK Ryazan 3:6
12:00Olympia - Progress Glazov 3:6
13:00Yamal - Bryansk 5:7
15:00Polot - Dizelist 5:2
15:00Sokol Novocheboksarsk - Metallurg Cherepovets 2:0

SLOVAKIA: 2. Liga

17:00PostponedRimavska Sobota - Trebisov -:-
17:15PostponedDolny Kubin - Puchov -:-
17:30PostponedKezmarok - Bardejov -:-
17:30PostponedLiptovsky Mikulas B - Brezno B -:-
17:45PostponedHK Kosice - Sabinov -:-
18:00PostponedHamuliakovo - Detva -:-
18:00PostponedPartizanske - Senica -:-
18:00PostponedPiestany - Lucenec -:-

SLOVENIA: IHL - Losers stage

18:00Celje - Medvescak Zagreb -:-
18:00Mladost - Zagreb 9:7

SLOVENIA: IHL - Winners stage

19:00HK MK Bled - Hidria Jesenice -:-
19:00Slavija - Crvena zvezda -:-
19:15Triglav - KHL Sisak -:-

SPAIN: LNHH

14:45Huarte - Urdin 2:9
21:30Jaca - Milenio Logrono -:-
21:30Puigcerda - Barcelona -:-

SWEDEN: AllEttan Södra

17:00Karlskrona - Vasby 1:2

SWEDEN: SuperElit U20

11:00Timra U20 - Lulea U20 2:5
12:00AIK U20 - Mora U20 4:2
12:00Djurgardens U20 - Leksands U20 3:5
12:00Farjestad BK U20 - Frolunda U20 2:5
12:00Modo U20 - Skelleftea U20 3:6
12:00Orebro U20 - Rogle U20 3:1
14:00Vaxjo U20 - Karlskrona U20 6:2
15:00Oskarshamn U20 - Malmo U20 5:8
16:30HV 71 U20 - Linkopings U20 2:3ot

SWEDEN: SDHL Women

13:00HV 71 W - Leksands W 3:2
15:30Lulea W - AIK W 7:1
16:00Djurgardens W - Linkopings W 4:2
16:00Goteborg W - Brynas W 2:13
18:00Modo W - SDE HF W 4:1

SWITZERLAND: National League

Break TimeAjoie - Lausanne 1:2
Break TimeAmbri-Piotta - Zurich 1:2
Break TimeBern - Lugano 1:1
Break TimeBiel - Servette 1:2
Break TimeLangnau Tigers - Zug 0:2
Break TimeRapperswil - Fribourg 3:4

SWITZERLAND: MySports League

17:00Lyss - Basel 1:4
17:15Thun - Seewen 3:5
17:30Arosa - Dudingen 3:2ot
17:30Wiki-Munsingen - Dubendorf 4:3
17:45Bulach - Huttwil 6:5pen
19:00Martigny - Chur 4:2

UKRAINE: UHL

12:00Kremenchuk - Rulav Oddr 5:2

UNITED KINGDOM: Elite League

2nd PeriodCardiff - Sheffield 0:2
2nd PeriodCoventry - Glasgow 2:3
2nd PeriodDundee - Nottingham 2:1
2nd PeriodManchester - Guildford 3:2
2nd PeriodFife - Belfast 0:2

USA: AHL

01:00Cleveland Monsters - Milwaukee Admirals 1:4
01:00Grand Rapids Griffins - Rockford IceHogs 1:4
01:00Laval Rocket - Texas Stars 4:3ot
01:00PostponedSyracuse Crunch - Wilkes-Barre/Scranton -:-
01:05Lehigh Valley Phantoms - Charlotte Checkers 3:5
01:05PostponedRochester Americans - Springfield Thunderbirds -:-
03:05Colorado Eagles - Tucson Roadrunners 1:4
04:00PostponedBakersfield Condors - Henderson Silver Knights -:-
04:00Stockton Heat - San Diego Gulls 4:1
00:05PostponedWilkes-Barre/Scranton - Charlotte Checkers -:-

USA: ECHL

23:30Newfoundland - Reading Royals 1:3
01:05South Carolina Stingrays - Greenville Swamp Rabbits 6:7ot
01:05Worcester Railers - Adirondack Thunder 2:3
01:10Wheeling Nailers - Cincinnati Cyclones 3:2
01:30Norfolk Admirals - Atlanta Gladiators 1:4
02:00Fort Wayne Komets - Iowa Heartlanders 4:0
02:05Kansas City - Idaho Steelheads 3:2pen
02:05Tulsa Oilers - Rapid City Rush 4:2
03:10Utah Grizzlies - Kalamazoo Wings 1:3
23:30Newfoundland - Reading Royals -:-
00:00Maine Mariners - Adirondack Thunder -:-
00:05South Carolina Stingrays - Greenville Swamp Rabbits -:-

USA: FHL

01:00Danbury Hat Tricks - Delaware Thunder 5:0
01:30Columbus River Dragons - Port Huron Prowlers 5:4

USA: SPHL

01:00Fayetteville Marksmen - Roanoke Dawgs 3:6
02:00Huntsville Havoc - Evansville Thunderbolts 3:4ot
02:05Pensacola Ice Flyers - Macon Mayhem 7:1
02:10Quad City Storm - Peoria Rivermen 5:4ot
02:30Birmingham Bulls - Knoxville Ice Bears 4:6
00:00Fayetteville Marksmen - Roanoke Dawgs -:-
00:30Macon Mayhem - Pensacola Ice Flyers -:-

USA: USHL

01:10Muskegon Lumberjacks - Cedar Rapids 4:2
01:30Youngstown Phantoms - Green Bay Gamblers 3:4
01:35Madison Capitols - USA U18 6:3
02:00Des Moines Buccaneers - Fargo Force 4:2
02:05Chicago Steel - Dubuque Fighting Saints 3:7
02:05Lincoln Stars - Sioux City 5:1
02:05Omaha Lancers - Tri-City Storm 6:4
02:05Waterloo Black Hawks - Sioux Falls Stampede 5:2

USA: PHF Women

1st PeriodConnecticut Whale W - Minnesota Whitecaps W 0:0

REFRESH

Soccer | Hockey | Tennis | Basketball | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | More sports »

Top

Livecore.cz - website for hockey fans! Here you can find games that are being played today, as well as all major league game scores from around the world!