REFRESH

Handball » Today » All Games

FRANCE: Starligue

20:30Nimes - Nantes -:-

GERMANY: Bundesliga

18:30Bergischer - Flensburg-H. 24:29
20:30Rhein-Neckar - Fuchse Berlin -:-

SPAIN: Liga ASOBAL

12:00PostponedCD Bidasoa Irun - Huesca -:-
18:30Nava - Benidorm 25:30
2nd HalfLa Rioja - Anaitasuna 27:19
2nd HalfPuente Genil - Antequera 24:16
Half TimeAdemar - Morrazo Cangas 14:16

WORLD: World Championship Women - Preliminary

18:00Austria W - Argentina W 29:31
18:00Paraguay W - Croatia W 16:38
18:00Slovakia W - Germany W 22:36
18:00South Korea W - Tunisia W 31:29
20:30China W - Spain W -:-
20:30Congo W - Denmark W -:-
20:30Hungary W - Czech Republic W -:-
20:30Japan W - Brazil W -:-

AUSTRIA: HLA

18:00West Wien - Bregenz 25:23
2nd HalfBarnbach/K. - Handball Tirol 22:28
2nd HalfFerlach - Voslauer 24:24
2nd HalfFuchse - Krems 21:25

AUSTRIA: OHB Cup

13:00Alpla Hard 2 - HSG Graz 25:43

AUSTRIA: WHA Women

16:30Graz W - Feldkirch W 27:31
2nd HalfStockerau W - Wr. Neustadt W 19:23

BELARUS: Division 1

12:30Masheka - Gomel 26:25
14:00Meshkov Brest - BGUFK Minsk 32:26

BELGIUM: Division 1

20:15Eynatten-Raeren - Eupen -:-
20:15Gent - Tournai -:-
20:15Izegem - Merksem -:-
20:15Kortrijk - Houthalen -:-

BOSNIA AND HERZEGOVINA: Premijer Liga

17:30Bosna Visoko - Vogosca -:-
18:00Gracanica - Borac -:-
18:00Izvidac - Krivaja -:-
18:00Konjuh Zivinic - Leotar -:-
18:00Sloboda Tuzla - Iskra 36:27
19:00Maglaj - MRK Sloga -:-
20:00Gradacac - Bosna S. -:-

BULGARIA: A RHG

14:00HK Levski - Osam Lovech -:-

CROATIA: Premijer liga

16:00Dubrovnik - Zamet 30:41
18:00Varazdin - Sesvete 26:24
18:30Moslavina - Nexe 26:34
18:30Trogir - Bjelovar 31:25
2nd HalfUmag - Dubrava 32:27
2nd HalfVinkovci - Porec 24:25

CZECH REPUBLIC: Extraliga

17:00Lovosice - Malomerice 31:22
18:00PostponedJicin - Hranice -:-

CZECH REPUBLIC: Czech Cup Women

15:00HK Hodonin W - Olomouc W 30:29

DENMARK: Herre Handbold Ligaen

15:30Mors - Aalborg 32:36
16:00GOG - Skjern 30:29
16:00Ribe-Esbjerg - Skive 26:23

DENMARK: 1. Division

15:00Roskilde - Ajax Kobenhavn 34:31
15:00Skovbakken - Odder 27:29
15:00Vendsyssel - HOJ 27:29
15:30FIF - Grindsted 30:30

EUROPE: European Cup

13:00Alingsas (Swe) - HC Tallinn (Est) 36:18
13:00Stavropol (Rus) - Drama (Gre) 41:30
16:00Karvina (Cze) - Anorthosis Famagusta (Cyp) 33:22
16:30Naerbo (Nor) - Conversano (Ita) 31:27
17:00Haukar (Ice) - CSM Focsani (Rou) 27:26
17:00Krasnodar (Rus) - Povazska Bystrica (Svk) 25:22
17:00Minaur Baia Mare (Rou) - Partizan Beograd (Srb) 28:23
18:00Jeruzalem Ormoz (Slo) - Suhr Aarau (Sui) 27:29
18:00Zubri (Cze) - Plzen (Cze) 32:28

EUROPE: BENE-League

19:15Aalsmeer - Hasselt -:-
20:00Bevo HC - KRAS/Volendam -:-
20:00Limburg Lions - Sporting Pelt -:-
20:15Tongeren - Hurry-Up -:-
20:15Vise - Bocholt -:-

FINLAND: SM-sarja

15:00GrIFK - Dicken 26:27
16:00HIFK - AIFK 31:26
16:00SIF - Cocks 26:40

FINLAND: SM-sarja Women

15:15Dicken W - HIFK W 31:20

FRANCE: Proligue

20:30Sarrebourg - Besancon -:-

GERMANY: 2. Bundesliga

17:00Aue - Hagen 31:32
2nd HalfBietigheim-Metterzimmern - Rimpar 28:23
2nd HalfHamm-Westfalen - Dessauer 18:20
Half TimeCoburg 2000 - Lubeck-Schwartau 18:12
Half TimeHuttenberg - Grosswallstadt 15:12

GERMANY: 2. Bundesliga Women

17:00Heide W - Regensburg W 29:34
17:30Nord Harrislee W - Fuchse Berlin W 32:37
18:00Waiblingen W - Kurpfalz Baren Ketsch W 34:30
18:15Solingen W - Nurtingen W -:-
19:00Goppingen W - Herrenberg W -:-

GREECE: A1

11:30Ionikos - A.S.E. Douka 27:31
15:00Zafeirakis - Faiakas Corfu -:-
17:00Aeropos Edessas - Pylaias -:-
17:00Drama - PAOK -:-
17:00Salaminas - Olympiacos SFP -:-

HUNGARY: NB I

16:00NEKA - Kecskemeti TE 32:29
17:00Budakalasz - Gyongyosi 37:27
18:00Balatonfuredi - Ferencvaros 32:33
18:00Csurgoi - Komloi 23:19
18:00Dabas - Telekom Veszprem 21:34
18:00Szeged - Eger 44:29
18:00Tatabanya - Veszpremi KKFT 27:27

ICELAND: Olis Deildin

17:00IBV Vestmannaeyjar - Kopavogur 39:39
17:00Valur - Selfoss 26:28
21:00Fram - Afturelding -:-

ICELAND: Olis Deild Women

15:00PostponedAfturelding W - IBV W -:-
15:00Valur W - Kopavogs W -:-
17:00Stjarnan W - Ka Thor W 27:20
19:00Fram W - Haukar W -:-

ITALY: Serie A

15:30Bozen - Sassari 26:27
16:30Fasano - Cassano 28:21
19:00Meran - Brixen -:-
19:00Trieste - Carpi -:-
20:00Pressano - Secchia Rubiera -:-

ITALY: Serie A Women

17:00Erice W - Ferrara W -:-
17:00Pontinia W - Brixen W 28:30
18:00Malo W - Cassano W -:-
18:30Casalgrande Padana W - Mestrino W -:-
18:30Jomi Salerno W - Padova W -:-
19:00Mezzocorona W - Leno W -:-

LATVIA: SynotTip Virsliga

12:00HK Ogre/Miandum - ASK/LSPA 18:44
13:30RPI - Skriveri 35:32
16:00Dobele-Tervete - Vainode 33:30

LUXEMBOURG: AXA League - Relegation Group

18:30Redange - Bieles 32:27
20:15Diekirch - Bartreng -:-
20:15Standard - Schifflange -:-

LUXEMBOURG: AXA League - Winners stage

18:00PostponedDudelange - Berchem -:-
18:00PostponedEsch - Mersch -:-
20:15Differdange - Kaerjeng -:-

MALTA: 1st Division

16:00Aloysians - Hamrun -:-

MONTENEGRO: Prva liga

17:00Lovcen - Jedinstvo 35:20
18:00Partizan Tivat - Berane 28:28
19:30Buducnost - Danilovgrad -:-

NETHERLANDS: Eredivisie

19:00Waalwijk - Bevo HC 2 -:-
20:00EHC - Vlug en Lenig -:-
20:00GHV - Emmen -:-
20:00Havas - Houten -:-
20:40Arnhem - Feyenoord -:-
21:00Dynamico - Hercules -:-
21:00Hellas - BFC -:-

NETHERLANDS: Eredivisie Women

19:00BFC W - Vlug en Lenig W -:-
19:00Deurningen W - KRAS/Volendam W -:-
19:00HandbaL Venlo W - Westfriesland SEW W -:-
19:00Quintus W - Fortissimo W -:-
19:00VOC Amsterdam W - Borhave W -:-
19:30Kwiek W - JuRo Unirek W -:-

NORTH MACEDONIA: Superleague

18:00Radovis - Vardar 1961 20:37
18:00Tinex Prolet Skopje - Skopje 2020 34:26
19:00Butel Skopje - Eurofarm Pelister 2 -:-
19:00Ohrid - Struga -:-

NORTH MACEDONIA: Superleague Women

12:00Astibo W - Vardar SCJS W 25:38
16:30Metalurg Skopje W - Gjorche Petrov W 18:23
19:00Ovce Pole W - Struzanka W -:-
19:30Gevgelija W - Cair W -:-

NORWAY: 1. Division Women

12:30Charlottenlund W - Grane Arendal W -:-

POLAND: Superliga

13:20Unia Tarnow - Wybrzeze Gdansk 22:23
17:00Szczecin - Kalisz 30:33
2nd HalfPiotrkowianin Piotrkow - Vive Kielce 26:34

POLAND: Central League

16:00Slask - Legnica 27:26
17:00Olsztyn - Przemysl 38:39
17:30Legionowo - Biala Podlaska 29:24
18:00Ostrow Wielkopolski - Grudziadz 29:22
18:00Wagrowiec - Zaglebie Sosnowiec 41:30
18:00Zamosc - GKS Zukowo 27:25
19:00Wielun - Gorzow Wielkopolski -:-

POLAND: I Liga

13:00Koscian - Dziewiatka Legnica 36:28
14:00Wisla Plock II - Warszawa AZS 34:37
15:00SMS ZPRP Plock II - Oborniki 38:22
16:00Azoty-Pulawy II - Radzymin 31:27
16:00SMS Kwidzyn - Mazur Sierpc 34:26
16:00USAR Kwidzyn - Gwardia Koszalin 27:26
17:00Koscierzyna - KPR Elblag 29:22
17:00Warszawianka - Lodz 26:32
17:30Konstantynow Lodzki - SMS ZPRP Plock 26:35
18:00Grunwald Poznan - Nowa Sol 31:22
18:00Konskie - Viret Zawiercie 28:31
18:00Krakow - Olimpia Piekary -:-
18:00Ol.Grodkow - Gorzyce Wielkie -:-
18:00Swiebodzin - Real Astromal Leszno -:-
18:30Oborniki Slaskie - Zielona Gora -:-
19:30Ruda Slaska - Chrzanow -:-

POLAND: I Liga Women

14:00UMCS Lublin W - San Jaroslaw W 29:30
15:30AZS Poznan W - Arka Gdynia W 27:36
16:00Sambor Tczew W - Jutrzenka Plock W 35:20
17:00Legnica W - Wroclaw W 41:39
17:00Olkusz W - Zory W 25:27
17:30SMS ZPRP Plock II W - Koscierzyna W 24:35
17:30Sosnica Gliwice W - Ruda Slaska W 35:24
18:00Krapkowice W - Ruch Chorzow W 19:29
19:00Gniezno W - Pogon Szczecin W -:-
19:00Karczew W - SMS ZPRP Plock W -:-

PORTUGAL: Andebol 1

16:00Maia-Ismai - Vitoria 28:28
17:30Boa Hora - Madeira 24:25
18:00Avanca - Xico Andebol 38:27
18:30ABC Braga - Povoa 25:21
2nd HalfGaia - SC Horta 23:19
22:15Sporting - Aguas Santas -:-

ROMANIA: Liga Nationala

10:00Dobrogea Sud - CSM Bucuresti 25:20

RUSSIA: Superleague

11:00Dinamo Astrakhan - CSKA Moscow 29:29
13:00St. Petersburg - Chekhovskiye Medvedi 23:28

SERBIA: Superliga

17:00Mokra Gora - Dubocica 23:33
18:00Jugovic - Pancevo 25:29
18:00Proleter - Spartak Vojput 34:32
2nd HalfMetaloplastika - Radnicki 24:24

SLOVAKIA: Extraliga

18:00Hlohovec - Zahoraci 32:25
18:00Modra - Topolcany 27:24
18:00Presov - Nove Zamky 30:16

SLOVENIA: 1. NLB Liga

2nd HalfDobova - Ribnica 24:20
2nd HalfIvancna Gorica - Slovan 17:21
2nd HalfSlovenj Gradec - Loka 12:12
2nd HalfSmartno - Koper 13:22
1st HalfGorenje - Celje 3:2

SPAIN: Division de Honor Plata

17:00Novas - Zamora 28:21
17:00Sant Quirze - Eivissa 30:29
17:30Cordoba - Esplugues 33:19
18:30PostponedCiudad Real - Sarria -:-
19:00Balonmano Soria - Alcobendas -:-
19:00Malaga - Horneo Alicante -:-
19:00Villa de Aranda - Amenabar -:-
20:00PostponedTeucro - Quabit Guadalajara -:-

SWEDEN: Allsvenskan

15:00Kungalvs HK - Rimbo 34:26
16:00Torslanda - Karra 37:30
16:00Vinslovs - Varberg 38:26

SWEDEN: Allsvenskan Women

14:00Helsingborg W - Hallby W 25:26
15:00Eslov W - Aranas W 23:29
15:00Skanela W - Kroppskultur Dam W 25:24

SWITZERLAND: NLA

17:00Wacker Thun - Geneve 26:22
18:00HC Kriens - Zurich 25:22

SWITZERLAND: Schweizer Cup Women

20:00Koniz W - SPONO Eagles W -:-

TURKEY: Superlig

12:00Koycegiz Belediye - Bursa Nilufer Belediyespor 23:30
13:00Izmir BB - Spor Toto 19:27
14:00Mamak - Trabzon 26:27
15:00Antalyaspor - Eskisehir 22:21

UKRAINE: Superleague

11:00Handball Academy - Odessa 24:25
11:30Motor-Polytechnic-ZAS - Motor Zaporozhye 21:39
13:30CSKA Kiev - Donbas Mariupol 23:22
16:00SKA Lviv - Karpaty Uzhgorod 39:27
17:00PostponedDonbas Mariupol - SKA Lviv -:-
17:00PostponedKarpaty Uzhgorod - CSKA Kiev -:-

REFRESH

Soccer | Hockey | Tennis | Basketball | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | More sports »

Top

Livecore.cz - website for handball fans! Here you can find games that are being played today, as well as all major league game scores from around the world!