REFRESH

Soccer » Today » Finished

ARUBA: Division di Honor

01:00United FC - Britannia 1:2

AUSTRALIA: A-League

07:05Wellington Phoenix - Central Coast Mariners 2:1
09:45Adelaide United - Melbourne City 2:2
09:45Sydney FC - Macarthur FC 0:1

BOLIVIA: Division Profesional

23:15The Strongest - Aurora 3:0
01:30Oriente Petrolero - Tomayapo 3:1

BRAZIL: Serie A

23:00Bahia - Gremio 3:1

BRAZIL: Serie B

23:00Ponte Preta - Coritiba 3:2

CHINA: Jia League

07:30Nantong Zhiyun - Shenyang Urban FC 4:0

CROATIA: 3. HNL West

13:30PostponedNovigrad - Jadran Porec -:-

CZECH REPUBLIC: Division 2

10:15PostponedChrudim - Vlasim -:-
10:15Dukla Prague - Trinec 0:0
13:30PostponedLisen - Vyskov -:-
13:30PostponedOpava - Brno -:-
13:30PostponedProstejov - Sparta Prague B -:-

ECUADOR: Liga Pro - Second stage

01:00LDU Quito - Tecnico U. 1:0

EGYPT: Egypt Cup

16:15PostponedAl Ahly - Pyramids -:-

ENGLAND: League Two

16:00PostponedTranmere - Stevenage -:-

ENGLAND: National League

16:00PostponedMaidenhead - Chesterfield -:-

ENGLAND: NPL Premier Division

16:00PostponedAshton Utd - Morpeth -:-
16:00PostponedMatlock - Scarborough -:-
16:00PostponedNantwich - Lancaster -:-
16:00PostponedStalybridge - Atherton -:-
16:00PostponedWhitby - Grantham -:-

ENGLAND: Southern League Central Division

16:00PostponedAFC Rushden & Diamonds - Needham Market -:-
16:00PostponedLeiston - Biggleswade Town -:-
16:00PostponedStourbridge - Stratford -:-
16:00PostponedTamworth - Peterborough Sports -:-

ENGLAND: Southern League South Division

16:00PostponedMerthyr Town - Wimborne -:-
16:00PostponedSalisbury - Tiverton -:-
16:00PostponedTruro - Yate Town -:-

ENGLAND: FA Trophy

16:00PostponedSouthport - Darlington -:-
16:00PostponedSpennymoor - Chorley -:-

FIJI: Premier League

02:00PostponedLabasa - Lautoka -:-
02:30PostponedLabasa - Nadi -:-

FRANCE: National 2 - Group C

18:00PostponedMarignane - Martigues -:-

GAMBIA: GFA League

23:00Real Banjul - Marimoo 1:1

GERMANY: Regionalliga North

13:30PostponedSC Weiche-08 - Teutonia Ottensen -:-

GERMANY: Regionalliga Nordost

13:00PostponedLuckenwalde - Lokomotive Leipzig -:-

GERMANY: Regionalliga Bayern

14:00PostponedBuchbach - Furth II -:-
14:00PostponedRain/Lech - Illertissen -:-

GERMANY: Oberliga NOFV-Nord

13:00PostponedLudwigsfelder - Hansa Rostock II -:-
13:00PostponedTorgelower Greif - MSV Neuruppin -:-
14:00PostponedRSV Eintracht - Stendal -:-
14:00PostponedSchwerin - Greifswald -:-

GERMANY: Oberliga NOFV- Sud

13:00PostponedBischofswerdaer - An der Fahner Hohe -:-
13:00PostponedBlau-Weiss Zorbau - Oberlausitz -:-
13:00PostponedGrimma - Inter Leipzig -:-
14:00PostponedPlauen - Jena II -:-
15:00PostponedMartinroda - Arnstadt -:-

GERMANY: Oberliga Schleswig-Holstein

14:00PostponedAltenholz - Inter Turkspor Kiel -:-
14:00PostponedNeumunster - Pansdorf -:-

GERMANY: Oberliga Hamburg

14:00PostponedVfL Lohbrugge - Hamm United -:-

GERMANY: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

15:30PostponedWorms - Dudenhofen -:-

GERMANY: Oberliga Bayern Nord

14:00PostponedAmmerthal - ATSV -:-
14:00PostponedBamberg - Abtswind -:-
14:00PostponedBayern Hof - 1. SC Feucht -:-
14:00PostponedKarlburg - Cham -:-
14:00PostponedNeumarkt - Wurzburger FV -:-
14:00PostponedSand - Seligenporten -:-
14:00PostponedVatan Spor A'burg - Gebenbach -:-
14:00PostponedVilzing - Spvgg Ansbach 09 -:-

GERMANY: Oberliga Bayern Süd

14:00PostponedDeisenhofen - Landsberg -:-
14:00PostponedDonaustauf - Pullach -:-
14:00PostponedIsmaning - Kirchanschoring -:-
14:00PostponedSchwaben Augsburg - Regensburg II -:-
14:00PostponedTSV 1880 Wasserburg - Kottern-St. Mang -:-
14:00PostponedTurkspor Augsburg - Gundelfingen -:-

GERMANY: Junioren Bundesliga North

11:00PostponedSt. Pauli U19 - Magdeburg U19 -:-
13:30PostponedChemnitzer FC U19 - Viktoria Berlin U19 -:-

GUATEMALA: Liga Nacional - Apertura

03:00Comunicaciones - Iztapa 1:0

HONG KONG: FA Cup

08:00Resources Capital - Lee Man Warriors 0:1
10:30Eastern AA - HK U23 4:0

INDIA: Santosh Trophy

05:00Himachal Pradesh - Jammu Kashmir 2:3
07:00Andhra Pradesh - Tamilnadu 0:1
09:45Services - Uttar Pradesh 2:0

INDONESIA: Liga 1

09:15Persikabo 1973 - Persela Lamongan 4:2

JAPAN: J1 League

06:00Avispa Fukuoka - Vegalta Sendai 2:2
06:00Cerezo Osaka - Nagoya Grampus 2:1
06:00Hokkaido Consadole Sapporo - Kashiwa Reysol 3:1
06:00Kashima Antlers - Sagan Tosu 1:0
06:00Kawasaki Frontale - Gamba Osaka 4:1
06:00Oita Trinita - Yokohama FC 2:0
06:00Sanfrecce Hiroshima - FC Tokyo 1:2
06:00Shonan Bellmare - Tokushima 0:1
06:00Urawa Reds - Shimizu S-Pulse 0:1
06:00Vissel Kobe - Yokohama F. Marinos 0:2

MEXICO: Liga Premier Serie A - Apertura

03:00Alacranes de Durango - Correcaminos 2 2:1

MEXICO: Liga Premier Serie B

02:30Calor De San Pedro - Uruapan 2:1

NETHERLANDS: Tweede Divisie

14:30PostponedAFC - ASWH -:-
14:30PostponedGVVV - IJsselmeervogels -:-

NETHERLANDS: Derde Divisie

14:30PostponedBarendrecht - DVS '33 Ermelo -:-
14:30PostponedGOES - Lisse -:-
14:30PostponedStaphorst - VV DOVO -:-

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

23:30Olimpia Asuncion - Libertad Asuncion 2:3
23:30River Plate - Sp. Luqueno 0:0
23:30Sol de America - Nacional Asuncion 3:0

POLAND: Division 1

18:00PostponedStomil Olsztyn - GKS Jastrzebie -:-

POLAND: III Liga - Group I

12:00PostponedSokol Aleksandrow L. - Pelikan -:-

ROMANIA: Liga 2

10:00Csikszereda M. Ciuc - Unirea Slobozia 0:0
10:00Metaloglobus Bucharest - Ripensia Timisoara 0:1
10:00Poli Iasi - Unirea Dej 0:0
10:00Unirea Constanta - Selimbar 1:1
10:00Viitorul Tg. Jiu - Braila 1:0

ROMANIA: Liga 3 - Seria 8

13:00CancelledPoli Timisoara - Progresul Pecica -:-

RUSSIA: FNL

09:00Tomsk - Neftekhimik 1:1
10:00Yenisey - SKA Khabarovsk 3:1

SCOTLAND: Highland League

16:00PostponedStrathspey Thistle - Huntly -:-

SLOVENIA: Prva liga

20:15PostponedCelje - O. Ljubljana -:-

SOUTH AFRICA: Premier League

16:00PostponedMarumo Gallants - Chippa Utd. -:-
16:30PostponedOrlando Pirates - Supersport Utd -:-

SOUTH KOREA: K League 1 - Championship Group

06:00Jeju Utd - Suwon City 1:0

SOUTH KOREA: K League 1 - Relegation Group

08:30Seongnam - Gwangju FC 1:0

SOUTH KOREA: K3 League - Promotion - Play Offs

06:00Cheonan City - Gimpo C. 2:2

TAIWAN: Mulan Football League Women

07:00Taoyuan W - Taipei Bear W 0:1
10:00Kaohsiung W - New Taipei W 3:0

UKRAINE: Druha Liga

11:00PostponedTrostyanets - MFC Metalurh -:-
16:00PostponedSumy - Mykolaiv -:-

UKRAINE: Championship Women

12:00PostponedVoshod W - Panthers FC Uman W -:-

URUGUAY: Primera Division - Clausura

23:00Plaza Colonia - Wanderers 0:1

VENEZUELA: Primera Division - Second stage

23:15CancelledPortuguesa - Atl. Venezuela -:-

WORLD: Club Friendly

10:15Blansko (Cze) - Znojmo (Cze) 2:3

WORLD: Friendly International Women

05:00Australia W - USA W 0:3
06:00South Korea W - New Zealand W 2:1

REFRESH

Soccer | Hockey | Tennis | Basketball | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | More sports »

Top

Livecore.cz - website for soccer fans! Here you can find games that are being played today, as well as all major league game scores from around the world!