REFRESH

Volleyball » Today » All Games

ITALY: SuperLega

18:00Vibo Valentia - Monza -:-
20:30Ravenna - Milano -:-

POLAND: PlusLiga

14:45Zawiercie - Kedzierzyn-Kozle -:-
17:30GKS Katowice - Jastrzebski -:-
20:30Rzeszow - Luk Lublin -:-

AUSTRIA: AVL

16:30VBK Klagenfurt - Sokol Wien -:-
18:00Tirol Innsbruck - Waldviertel -:-
18:30Amstetten NO - Weiz -:-
19:00TSV Hartberg - Ried -:-

AUSTRIA: 2. Bundesliga - First stage

16:00Steyr - Wolfurt -:-
17:00hotVolleys - Graz -:-
19:00Lenzing - Waidhofen -:-
19:00St. Polten - Union ADM Linz -:-
19:00VBK Klagenfurt 2 - Wr. Neustadt -:-
19:30Hausmannstatten - Liebenau -:-
19:30Roadrunners/Perchtoldsdorf - Dobling -:-
19:30SV Salzburg - Bisamberg -:-

AUSTRIA: AVL Women

16:30Linz-Steg W - SG TI-Volley W -:-
19:00Wildcats W - Hartberg W -:-

AUSTRIA: 2. Bundesliga Women - First stage

13:30ATSE Graz W - Villach W -:-
14:00VBK Klagenfurt W - Bruckl W -:-
17:00Hausmannstatten W - Liebenau W -:-
18:30Purgstall W - Brunnenbau W -:-
19:00Jennersdorf W - Wolfsberg W -:-
19:00Linz-Steg 2 W - SG Eisenerz/Trofaiach 2 W -:-

BELARUS: Division A

13:00Zapadnij Bug - Marco Vitebsk -:-
15:00Bate-BGUFK - Energia Gomel -:-
15:00Legion Obuhovo - Mapid Minsk -:-
15:00Stroitel Minsk - Mogilev -:-

BELARUS: Championship Women

14:30Zhemchuzhina W - Pribuzhe W -:-
15:00Mogilev W - Kommunalnik Grodno W -:-

BELGIUM: EuroMillions League

20:30Haasrode Leuven - VDK G. -:-
20:30Maaseik - Roeselare -:-

BELGIUM: Liga A Women

18:00Jaraco LVL W - Antwerp W -:-
20:30Asterix Avo W - Tchalou W -:-
20:30Charleroi W - Oudegem W -:-
20:30Gent W - Oostende W -:-

BOSNIA AND HERZEGOVINA: Premijer liga

16:00Bijeljina - Ljubinje-Bankom -:-
17:00Domaljevac - Kalesija -:-
18:00Bosna - Jedinstvo -:-
18:00Gradina Herceg - Mladost Brcko -:-
19:00Kakanj - Borac -:-

BRAZIL: SuperLiga

22:45Sada Cruzeiro - Goias -:-
23:30Funvic - Sao Jose dos Campos -:-

BRAZIL: Superliga Women

23:00Brasilia Volei W - Pinheiros W 3:1
23:00Fluminense W - Praia Clube W 0:3
01:00Osasco W - Sesi Bauru W 3:2

BULGARIA: SuperLiga

16:30Levski Sofia - Rakovski 1964 -:-
16:30Marek Dupnitsa - Botev -:-
17:00Beroe - Dobrudja -:-
17:00Neftohimic Burgas - Dunav -:-
17:00Pirin Razlog - Slaviya Sofia -:-
17:00Slivnishki Geroy - Hebar -:-

BULGARIA: Superliga Women

14:00Beroe W - Maritsa Plovdiv W -:-
16:00Lokomotiv Sofia W - CSKA Sofia W -:-
16:00Perun Varna W - Slaviya Sofia W -:-

CHINA: CVL Women - First stage

07:00Shenzhen W - Fujian W 3:1
09:00Jiangsu ECE W - Beijing W 3:0
Set 2Shanghai W - Liaoning W 1:0

CROATIA: Superliga

18:00Mok Mursa - Mladost Ribola Kastela -:-
18:00Mok Rovinj - Rijeka -:-
19:00Marsonia - Sisak -:-
19:30Centrometal - Gorica -:-
19:30Zadar - Split -:-

CROATIA: Superliga Women

14:30Mladost W - Karlovac W -:-
18:00Brda W - Rijeka W -:-
19:00Dubrovnik W - Kastela W -:-

CROATIA: Prva Liga Women

15:00ZOK Osijek II W - Umag W -:-
17:00Sinj W - Drenova W -:-
17:00Zadar W - Don Bosco W -:-

CZECH REPUBLIC: Extraliga

17:00Pribram - Ostrava -:-
18:00Ceske Budejovice - Odolena Voda -:-
18:00Karlovarsko - Kladno -:-
18:00Liberec - Brno -:-

CZECH REPUBLIC: Extraliga Women

17:00Ostrava W - Prerov W -:-
17:00Prostejov W - KP Brno W -:-
17:00Selmy Brno W - Frydek-Mistek W -:-
17:00TJ Sokol Sternberk W - Olymp Prague W -:-

CZECH REPUBLIC: 1. liga - Losers stage

13:00Stare Mesto - CZU Prague -:-
17:00Lvi Prague B - Liberec B -:-
17:00Volejbal Ostrava - MFF Prague -:-

CZECH REPUBLIC: 1. liga - Winners stage

11:00Ceske Budejovice 2 - Velke Mezirici -:-
17:00Benatky - Bucovice -:-
17:00Dobrichovice - Tesla Brno -:-
18:00Plzen - Hradec Kralove -:-

CZECH REPUBLIC: 1. liga Women

09:00KP Brno B W - Havlickuv Brod W -:-
10:00Hradec Kralove W - Ceske Budejovice W -:-
10:00Jablonec W - Dobrichovice W -:-
10:00Skola volejbalu W - Stresovice W -:-
10:00Zizkov W - Nusle W -:-
12:00Hronov W - Cerveny Kostelec W -:-

DENMARK: Volleyligaen

14:00DHV Odense - Ikast -:-
14:00Middelfart - Gentofte -:-

DENMARK: 1. Division West

11:00Skovbakken - Bedsted -:-
12:00Randers VK - Lyseng -:-
13:00Hornsyld - Aarhus 3 -:-

DENMARK: 1. Division East

10:00Holte - Gentofte 2 0:3
13:30Koge - Frederiksberg -:-
16:30DTU - KV 61 -:-

DENMARK: Landspokal Cup

15:00Aalborg Volley - Hvidovre -:-

DENMARK: Volleyligaen Women

Set 1Holte W - Gentofte W 0:0
14:00ASV Elite W - Brondby W -:-
16:00DHV Odense W - Koge W -:-

DENMARK: 1. Division West Women

13:00Aarhus 1900 W - Aalborg Volley W -:-
13:00Skovbakken W - Bedsted W -:-
14:00Randers W - Ikast W -:-
15:30Esbjerg W - Kolding W -:-
16:30Middelfart W - Funder W -:-

DENMARK: 1. Division East Women

14:00Holte 2 W - Gentofte 2 W -:-
14:30DTU W - Rosenlund W -:-

ENGLAND: Super League

16:00Newcastle - Leeds -:-
16:30Sheffield - Sunderland -:-
19:00Richmond Docklands - London Polonia -:-

ENGLAND: Super League Women

13:30Cambridge W - London Orcas W -:-
16:00Polonia London W - Derbyshire W -:-
16:45Tendring W - Nottingham W -:-

ESTONIA: Esiliiga

11:00PostponedNoortekoondis - Jarvamaa -:-
Set 1Kiili - Neemeco 0:0
Set 1Liider - Rakvere 0:0
Set 1Valio Voru - Viljandi 0:0
14:00BIGBANK Tartu 2 - Eesti Maaulikooli -:-

EUROPE: MEVZA

17:00HAOK Mladost (Cro) - UVC Graz (Aut) -:-

EUROPE: Baltic League

18:30Amber-Arlanga - BIGBANK Tartu -:-

EUROPE: Balti Liiga Women

16:00TTU W - Jelgava W -:-
17:00Tartu Ulikool W - VK miLATss W -:-

FINLAND: Mestaruusliiga

14:00Savo - Hurrikaani -:-
14:00TUTO - Tiikerit -:-
14:30ETTA - VaLePa -:-
16:00Karelian Hurmos - Akaa -:-
16:00Vantaa Ducks - PerPo -:-

FINLAND: Mestaruusliiga Women

16:00Kangasala W - Nurmon Jymy W -:-

FRANCE: Ligue A

15:15Chaumont - Tours -:-
18:00Plessis Robinson - Poitiers -:-
19:30Sete - Cambrai -:-
20:00Nantes - Montpellier -:-
20:00Toulouse - Paris -:-

FRANCE: Ligue B

20:00Ajaccio - St-Quentin -:-
20:00Frejus - Lozere -:-
20:00Nazaire - Martigues -:-

FRANCE: Ligue A Women

18:30Evreux W - TFOC W -:-
19:30Marcq Baroeul W - Saint-Raphael W -:-
20:00Le Cannet W - France Avenir 2024 W -:-
20:00Mulhouse W - RC Cannes W -:-
20:00Vandoeuvre W - Paris W -:-
20:00Venelles W - Nantes W -:-

GERMANY: 1. Bundesliga

17:30Luneburg - BR Volleys -:-
19:00Herrsching - Giesen -:-
20:00Netzhoppers - Duren -:-

GERMANY: 2. Bundesliga North

18:30Warnemunde - Baden -:-
19:00Bocholt - Bitterfeld -:-
19:00Kiel - VCO Berlin -:-
19:30PostponedBraunschweig - Lindow/Gransee -:-
19:30Essen - Mondorf -:-

GERMANY: 2. Bundesliga South

19:00Gotha - Dresden -:-
19:00Hammelburg - Grafing -:-
19:00L. E. Volleys - Schwaig -:-
20:00Delitzsch - Friedrichshafen 2 -:-
20:00Freiburg - Gonsenheim -:-
20:00Kriftel - Mimmenhausen -:-

GERMANY: 2. Bundesliga North Women

18:00Berlin W - Leverkusen W -:-
18:00Essen-Borbeck W - Dingden W -:-
18:30Sorpesee W - Oythe W -:-
19:00ETV Hamburg W - Bonn W -:-
19:30Borken W - Emlichheim W -:-

GERMANY: 2. Bundesliga South Women

16:00Stuttgart II W - VCO Dresden W -:-
16:00VC Wiesbaden II W - Bad Soden W -:-
16:00Waldgirmes W - Grimma W -:-
19:00Planegg-Krailling W - SV Lohhof W -:-

GERMANY: DVV Cup Women

19:00Suhl W - Dresdner SC W -:-
19:00VC Wiesbaden W - Munster W -:-
19:30Stuttgart W - NawaRo Straubing W -:-

GREECE: A1

18:00Foinikas Syroy - OFI -:-
19:00AONS Milon - Olympiacos -:-

GREECE: A1 Women

16:00Olympiacos Piraeus W - Aris W -:-
17:00Evosmou W - Markopoulo W -:-
17:00PAOK W - AO Porfiras W -:-
17:45AEK W - Panathinaikos W -:-
18:00Ilisiakos W - Lamia W -:-
18:00Pannaxiakos W - ASP Thetis W -:-

HUNGARY: NB I

17:30Hungary U17 - Dagi -:-

HUNGARY: NB I Women

15:00DSZC Eotvos W - Jaszberenyi W -:-
17:00Penta-Godolloi RC W - Budaors W -:-
17:00SZBBRA W - MCM Kaposvari W -:-
18:00Kispest SE W - MAV Elore SC W -:-
18:00Ujpest W - MTK Budapest W -:-
19:00TFSE W - Corecomm W -:-

ICELAND: Mizunodeild

15:00Throttur Nes - Hamar -:-

ITALY: Serie A2

19:00Cuneo Volley - Bergamo -:-

ITALY: Serie A1 Women

20:30Roma W - Bergamo W -:-

ITALY: Serie A2 Women

20:30Seap Dalli Cardillo W - Sant'Elia W -:-

JAPAN: V.League

05:00Osaka Sakai - Nagoya 3:1
05:05Suntory Sunbirds - Panasonic Panthers 0:3
06:00Oita Miyoshi - JT Thunders 0:3
07:00Toray Arrows - FC Tokyo 3:0
07:30Nagano - JTEKT 1:3

JAPAN: V.League Women

04:05Toray Arrows W - Hisamitsu Springs W 3:0
05:00Ageo W - Body Queenseis W 3:1
05:00JT Marvelous W - NEC Red Rockets W 1:3
06:00Okayama Seagulls W - Hitachi W 1:3
06:00PFU Blue Cats W - Himeji Victorina W 3:2
07:30Denso Airybees W - Kurobe Aqua Fairies W 3:0

KAZAKHSTAN: National League

05:00Esil Petropavlovsk - Burevestnik Almaty 3:1
08:00Atyrau - Ushkyn Kokshetau 0:3
Set 3Mangistau - Pavlodar 2:0
14:00Altai - Taraz Jambil -:-

LATVIA: Nacionala Liga

Set 3Riga - Aizpute 0:2
15:00Vecumnieki - Ventspils -:-
17:00Limbazi - Daugavpils/Ezerzeme -:-

LEBANON: 1st Division

16:00Bouchrieh - Mtein -:-
18:00Anwar - Sarafand -:-

NETHERLANDS: Eredivisie

17:00Papendal/Arnhem - Limburg -:-
19:30Advisie/SSS - Sliedrecht -:-
19:30RECO - Draisma -:-
20:00Groningen/Lycurgus - Taurus -:-
20:00Vocasa Nijmegen - Orion -:-

NETHERLANDS: Eredivisie Women

14:30Papendal/Arnhem W - Sneek W -:-
19:00Voltena W - Apollo 8 W -:-
20:00Apeldoorn W - VV Utrecht W -:-
20:00Laudame Financials W - Sliedrecht W -:-
20:00Set-Up' 65 W - FAST W -:-

NORWAY: Eliteserien

16:00Randaberg - Viking -:-
19:00Koll - Tromso -:-

NORWAY: Eliteserien Women

13:30Randaberg W - Viking TIF W -:-
15:00Koll W - Tromso W -:-
18:00Volda W - Skjetten W -:-

PERU: LNSV - Play Offs

00:30Junior Callao - Peerless 1:3
02:30DC Asociados - Regatas Lima 0:3

POLAND: I. Liga

16:00AGH Krakow - Spala -:-
17:00Krispol Wrzesnia - Legia Warszawa -:-
17:00Siedlce - Norwid Czestochowa -:-
17:00Strzelce Opolskie - Bielsko-Biala -:-
17:00Swidnik - Mickiewicz Kluczbork -:-
18:00Chrobry Glogow - Gwardia Wroclaw -:-

POLAND: TAURON Liga Women

19:00Chemik Police W - Joker Swiecie W -:-

POLAND: I. Liga Women

16:00AZS AWF Warszawa W - Energetyk Poznan W -:-
17:00SMS PZPS Szczyrk W - Solna Wieliczka W -:-
17:30Stezyca W - Aleksandrow Lodzki W -:-
18:00Bialystok W - Karpaty Mosir Krosno W -:-
18:00Mielec W - Czestochowianka W -:-
18:00Tarnow W - Sosnowiec W -:-

PORTUGAL: Campeonato Nacional

16:00Benfica - Leixoes SC -:-
16:00Sporting CP - Esmoriz GC -:-
17:00SC Caldas - Castelo Maia GC -:-
17:00Sporting de Espinho - Mamede -:-
18:00Academica de Espinho - Clube K -:-
19:00Viana - Santo Tirso -:-
19:00Vitoria - A. J. F. Bastardo -:-

PORTUGAL: 1. Divisao Women

16:00Boavista W - Vilacondense W 0:1
16:00Lusofona W - SC Espinho W -:-

QATAR: Volleyball League

14:00Al-Wakra - Al Gharafa -:-
16:30Al Khor - Al Sadd -:-

ROMANIA: Divizia A1

Set 3Stiinta Bucuresti - Steaua Bucuresti 0:2
Set 2Timisoara - Rapid Bucuresti 0:1
14:00Olimpia Titanii - Stiinta Baia Mare -:-
17:00Craiova - Arcada Galati -:-
17:00U. Cluj - Dinamo Bucuresti -:-
17:00Unirea Dej - Zalau -:-

ROMANIA: Divizia A1 Women

Set 3Mioveni W - U. Cluj W 2:0
14:00Turda W - Dinamo Bucuresti W -:-
17:00Alba Blaj W - Rapid Bucuresti W -:-

RUSSIA: Vysshaya Liga А

Set 3Barnaul - Novokuybyshevsk 0:2
13:00Magnitka-Universitet - Kama -:-
14:00Tarhan - Tyumen -:-
15:00CSKA Moscow - MGTU Moscow -:-
15:00Groznyj - Akademiya Kazan -:-
15:00Volzhanin Kostroma - Yaroslavl -:-
16:00Avtomobilist - Iskra -:-

RUSSIA: Russia Cup

10:00Novyi Urengoy - Belgorod 0:3
13:00Krasnoyarsk - Novosibirsk -:-
14:00Dinamo-Lo - Kemerovo -:-
14:00Ufa - ASK N. Novgorod -:-
16:30Zenit Kazan - Orenburg -:-
17:00Nizhnevartovsk - Din. Moscow -:-

RUSSIA: Superleague Women

13:00Metar Chelyabinsk W - Tulitsa W -:-
16:00Nizhniy Novgorod W - Yenisey W -:-
17:00Kaliningrad W - Leningradka W -:-

SERBIA: Liga

17:00Nis - Mladi Radnik -:-
19:00Gornji Milanovac - Crvena zvezda -:-

SERBIA: Liga Women

17:00Partizan W - Klek MD Zrenjanin W -:-
18:30Indjija W - Sremska M. W -:-
19:00Zeleznicar W - Spartak Subotica W -:-

SLOVAKIA: Extraliga

17:00Svidnik - Trencin -:-
18:00Myjava - VKP Bratislava -:-

SLOVAKIA: Extraliga Women

16:00Slavia Bratislava W - SVK Pezinok W -:-
17:00Brusno W - Presov W -:-
18:00Projekt RD SVF W - UCM Trnava W -:-
19:00VKP Bratislava W - Nove Mesto nad Vahom W -:-

SLOVENIA: 1. DOL

18:00Pomgrad - Krka -:-
18:00Triglav Kranj - OK Maribor -:-
19:00Crnuce - Salonit Anhovo -:-
20:00Calcit Kamnik - ACH Ljubljana -:-

SLOVENIA: 1. DOL Women

19:00Ankaran W - SIP Sempeter W -:-
19:00Krim W - GEN-I Volley NG W -:-
19:00Luka Koper W - Grosuplje W -:-

SOUTH KOREA: Volleyball League

06:00Ansan OK - KAL Jumbos 0:3

SOUTH KOREA: Volleyball League Women

08:00IBK W - GS Caltex W 0:3

SPAIN: SuperLiga

17:00Emeve Lugo - Voleibol Teruel -:-
18:00Manacor - Almeria -:-
19:00Ibiza - Guaguas -:-
19:00Valencia - Voley Palma -:-
19:30Rio Duero - San Sadurnino -:-

SPAIN: Superliga Women

16:00Sant Cugat W - Emeve Lugo W -:-
17:00Las Palmas W - Leganes W -:-
18:00La Laguna W - CV Kiele Socuellamos W -:-
19:00Alcobendas W - Cajasol W -:-
19:00Avarca de Menorca W - Barca W -:-
20:00Sayre Mayser W - Haro Rioja W -:-

SWEDEN: Elitserien

14:30Falkoping - Habo -:-
17:00Sollentuna - Uppsala -:-

SWEDEN: Elitserien Women

14:00IKSU W - Engelholm W -:-
15:00Lindesberg W - Linkopings W -:-
17:00Falkoping W - Orebro W -:-

SWITZERLAND: NLA

17:30Lausanne - Luzern -:-
18:00Nafels - Schonenwerd -:-

TURKEY: Efeler Ligi

Set 1Fenerbahce - Sorgun 0:0
13:30Belediye Plevne - Galatasaray -:-

TURKEY: 1. Ligi

10:00Akkus Bld - Develi 0:3
Set 3Hatay B.Sehir - Haliliye 2:0
Set 3Kolejliler - Tursad 1:1
Set 2Konya BSB - Urgup Spor 0:1
Set 2Melikgazi Bld - Maliye Ihtisas 0:1
Set 3Yesilkent Spor - Malatya BSB 2:0
12:00Kutahya - Kagitspor -:-
12:00Sanliurfa B.Sehir Bld. - Niksar -:-
13:00HGTC Bursa - Bigadic Bld. -:-
13:00Saint Joseph - Kula Bld. -:-
14:00Milas Bld - Istanbul BB -:-
15:00Aydin Buyuksehir Belediye Spor - Alanya Bld -:-

TURKEY: Sultanlar Ligi Women

Set 1Ankara PTT W - Vakifbank W 0:0
15:00Kuzey Boru Genclik W - Bolu Bld W -:-
15:00Yesilyurt W - Ankara Karayollari W -:-

TURKEY: 1. Ligi Women

15:00Kolejliler W - Ilbank W -:-

REFRESH

Soccer | Hockey | Tennis | Basketball | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | More sports »

Top

Livecore.cz - website for volleyball fans! Here you can find games that are being played today, as well as all major league game scores from around the world!