Soccer » Today » Finished
Bet on Soccer from your mobile with 1xbet!
ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
00:00Rosario Central - Barracas Central 1:201:00Instituto - Argentinos Jrs 1:2
ARGENTINA: Torneo Federal
01:30San Martin Mendoza - Juventud U.U. 0:0ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
00:00Belgrano W - Gimnasia L.P. W 2:0ARMENIA: First League
12:00Nikarm - Ararat Yerevan 2 2:4AUSTRALIA: A-League
09:45Adelaide United - Western United 4:1AUSTRALIA: A-League Women
07:00Adelaide W - Newcastle W 0:8AZERBAIJAN: Premier League
13:30Gabala - Neftci Baku 0:1AZERBAIJAN: I Liqa
12:00Zaqatala - MOIK Baku 0:113:00Imisli FK - Shamakhi 0:0
BANGLADESH: Premier League
10:15Chittagong Abahani - Bangladesh Police 0:110:15Mohammedan - Fortis 4:0
10:15Sheikh Jamal - Sheikh Russel 1:1
BOLIVIA: Division Profesional - Apertura
01:00Blooming - Aurora 1:000:00PostponedSanta Cruz - The Strongest -:-
BRAZIL: Amapaense
00:00Sao Paulo AP - Trem 1:3BRAZIL: Mineiro - 5th-8th places
00:30Athletic Club - Pouso Alegre 3:0BRAZIL: Paraense - Play Offs
00:00Tuna Luso - Remo 1:2BRAZIL: Paulista - Play Offs
01:35Palmeiras - Novorizontino 1:0BULGARIA: Parva liga
13:00Pirin Blagoevgrad - Etar 2:1CHILE: Primera Division
00:30O'Higgins - Deportes Iquique 0:3CHILE: Segunda Division
23:00Arturo Fernandez Vial - Trasandino 4:0CHINA: Super League
12:35Shenzhen Xinpengcheng - Cangzhou 2:2CHINA: Super League Women
08:00Shaanxi Changan W - Yongchuan Chashan W 0:0CROATIA: 1. HNL Women
13:00Hajduk Split W - Dinamo Maksimir W 2:1CZECH REPUBLIC: CFL - Group A
10:15Admira Prague - Vltavin 1:210:30Ceske Budejovice B - Kraluv Dvur 3:1
CZECH REPUBLIC: CFL - Group B
10:30Kolin - Jablonec B 1:0CZECH REPUBLIC: Division B
10:00Olympie Brezova - Hrebec 3:210:15Brandys n. Labem - Louny 3:1
10:15Meteor Prague - Slany 0:1
10:15Neratovice - Chomutov 2:1
10:15Ujezd Prague - Steti 0:4
CZECH REPUBLIC: Division C
10:30Dobrovice - Caslav 1:010:30Spoje Prague - Velke Hamry 1:2
CZECH REPUBLIC: Division D
11:00Zdirec n. D. - Velka Bites 4:2CZECH REPUBLIC: Division E
10:30Slavicin - Batov 1:1CZECH REPUBLIC: Division F
10:15Vratimov - Havirov 2:2CZECH REPUBLIC: Jihocesky KP
10:15Mirovice - Trebon 2:1CZECH REPUBLIC: Jihomoravsky KP
10:15Kurim - SK Krumvir 4:010:30Svratka Brno - Bystrc 1:1
11:00Moravska Slavia - Rajecko 0:1
CZECH REPUBLIC: Moravskoslezsky KP
13:00Dolni Datyne - Kravare 1:513:00Koberice - Cesky Tesin 1:3
CZECH REPUBLIC: Plzensky KP
10:15Petrin Plzen B - Sokol Lhota 3:011:30Kaznejov - Horni Briza 1:1
CZECH REPUBLIC: Prazsky prebor
10:15Branik - Dukla JM 1:210:15Podoli Praha - CAFC 0:2
10:30Tempo Prague - Predni Kopanina 1:4
10:30Uhrineves - Kralovice 3:0
12:30Vysehrad - Kolovraty 0:2
CZECH REPUBLIC: Stredocesky KP
10:15SK Doksy - Libis 1:2CZECH REPUBLIC: Ustecky KP
10:15Modlany - Krupka 0:110:30Litomericko - Vilemov 6:5
10:30Srbice - Nestemice 4:3
11:00Zatec - Brna 1:4
13:00Probostov - Oldrichov 0:1
CZECH REPUBLIC: U19 League
10:00Liberec U19 - Zlin U19 1:2ECUADOR: Liga Pro - First stage
01:00LDU Quito - Imbabura 5:0ENGLAND: Championship
13:30Bristol City - Leicester 1:0ENGLAND: National League North
16:00PostponedBanbury - Hereford -:-ENGLAND: National League South
16:00PostponedFarnborough - Chippenham -:-ENGLAND: Premier League 2
13:00PostponedCrystal Palace U21 - Tottenham U21 -:-ENGLAND: Premier League U18
12:00Middlesbrough U18 - Sunderland U18 0:2ESTONIA: Meistriliiga
13:30Kuressaare - Tallinna Kalev 3:0ESTONIA: Meistriliiga Women
13:00Saku Sporting W - Tabasalu W 1:013:00Viimsi JK W - Tallina Kalev W 4:1
GERMANY: Regionalliga Nordost
13:00Hertha Berlin II - Lokomotive Leipzig 1:1GERMANY: Oberliga Bremen
13:00BTS Neustadt - Geestemunde 4:2INDIA: I-League 2
11:30Kenkre - Bengaluru Utd 0:211:30SC Bengaluru - United SC 3:1
ISRAEL: Liga Alef North
11:35Ironi Nesher - H. Raanana 0:212:00Hapoel Kaukab - Tzeirey Um El Fahem 1:0
12:00M. Nazareth - M. Kiryat Ata-Bialik 1:0
12:15Maccabi Nujeidat Ahmad - MS Tira 0:4
ISRAEL: Liga Alef South
11:00Ironi Modiin - Nordia Jerusalem 2:011:40SC Dimona - H. Bikat Hayarden 2:2
11:45M. Ironi Ashdod - Maccabi Yavne 0:1
12:30Hapoel Bnei Lod - Hapoel Herzliya 1:4
12:30M. Ironi Kiryat Malachi - H. Marmorek 2:2
JAPAN: J1 League
11:00Verdy - Kyoto 2:2KYRGYZSTAN: Premier Liga
08:30Aldier - Kara Balta 1:010:30Abdish-Ata - Alay Osh 2:1
LATVIA: 1. Liga Women
13:00Rigas W - Iecava W 1:1LEBANON: Premier League - Losers stage
13:15Tadamon - Tripoli 3:0MAURITANIA: Ligue 1
23:30Ksar - Entou 1:101:30Garde Nationale - Nouakchott King's 1:3
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura
02:05Atl. Morelia - Venados 3:404:05Dorados de Sinaloa - Atlante 0:3
MEXICO: Liga MX Women - Clausura
04:00Monterrey W - Club Tijuana W 3:1MONGOLIA: Premier League
12:30Bavarians - Khovd 2:4MOROCCO: Coupe du Trone
23:00Kawkab Marrakech - Hassania Agadir 1:223:00Maghreb Fez - IR Tanger 3:2pen
PERU: Liga 1 - Apertura
02:00Alianza Lima - Los Chankas 3:0POLAND: III Liga - Group I
12:00Jagiellonia II - Skierniewice 2:3POLAND: III Liga - Group II
12:00Pogon Szczecin II - Blekitni Stargard 1:4POLAND: III Liga - Group III
13:00Gornik Zabrze II - Kluczbork 0:3POLAND: Central Youth League
12:00Cracovia U19 - Arka Gdynia U19 2:2PORTUGAL: Liga Portugal 2
12:00Os Belenenses - Feirense 3:1PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Relegation Group
11:30Leixoes U23 - Academico Viseu U23 2:2PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Championship Group
12:00SC Farense U19 - Vitoria Guimaraes U19 1:3RUSSIA: Youth League
09:00Ural U19 - CSKA Moscow U19 0:511:00Dynamo Moscow U19 - Fakel Voronezh U19 0:0
11:00Nizhny Novgorod U19 - FK Rostov U19 1:2
13:00Chertanovo M. U19 - FK Orenburg U19 3:1
13:00Krylya Sovetov Samara U19 - UOR 5-Yegoryevsk U19 3:2
SIERRA LEONE: Premier League
17:15PostponedSLIFA - Bhantal -:-17:15PostponedWilberforce Strikers - Old Edwardians -:-
SLOVAKIA: 2. liga
10:30Slovan Bratislava B - Presov 0:012:00Trebisov - Petrzalka 1:2
SLOVAKIA: 3. Liga - West
12:00Raca - Podkonice 2:0SOUTH AMERICA: South American Championship Women U17 - Final Group
00:30Ecuador U17 W - Paraguay U17 W 1:0SOUTH KOREA: WK League Women
08:00Boeun Sangmu W - Incheon Hyundai Steel W 0:011:00Hwacheon W - Sejong Sportstoto W 1:1
11:00Seoul W - Gyeongju W 1:3
11:00Suwon FC W - Changnyeong W 3:0
SPAIN: Tercera RFEF - Group 5
11:45UE Tona - Castelldefels 4:112:00Prat - Olot 1:2
12:00Vilafranca - Grama 0:0
SPAIN: Tercera RFEF - Group 6
11:30Castellonense - Castellon B 3:0SPAIN: Tercera RFEF - Group 7
12:00Tres Cantos - Parla 5:2SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
13:00Las Palmas B - Villa Santa Brigida 2:1SPAIN: Tercera RFEF - Group 13
12:00Deportiva Minera - UCAM Murcia B 1:0SPAIN: Tercera RFEF - Group 14
12:00Fuente de Cantos - Azuaga 1:312:30Olivenza - Jaraiz 0:1
SPAIN: Tercera RFEF - Group 16
12:00Casalarreina - Alfaro 1:2SWEDEN: Division 1 - Södra
13:00Lunds - Rosengard 1:0SWEDEN: Division 2 - Norra Svealand
13:00Viggbyholms - Osteraker IFK 0:3SWEDEN: Division 2 - Södra Götaland
13:00IFK Karlshamn - IFK Hassleholm 1:213:00Osterlen - Nosaby 1:1
SWEDEN: Division 2 - Södra Svealand
13:00Enskede - Nykopings 0:1TURKMENISTAN: Yokary Liga
11:00Merw - Kopetdag Asgabat 2:1UKRAINE: Persha Liga - Promotion Group
11:00FSC Mariupol - Prykarpattya 1:112:00Karpaty Lviv - Viktoria 1:0
12:30Livyi Bereg - Ahrobiznes Volochysk 3:0
UKRAINE: Persha Liga - Relegation Group
11:30Podillya Khmelnytskyi - Kremin 3:1UKRAINE: Druha Liga
12:00Chaika - Zvyagel 2:2UKRAINE: U19 League
11:00Minaj U19 - Oleksandriya U19 2:311:00Veres Rivne U19 - Kryvbas 2020 U19 0:1
11:00Zhytomyr U19 - Ch. Odessa U19 3:1
12:00Obolon Kiev U19 - Shakhtar Donetsk U19 2:1
URUGUAY: Copa Uruguay
00:30PostponedRiver Plate - Defensor Sp. -:-USA: MLS Next Pro
23:00Cincinnati 2 - New York Red Bulls 2 2:300:00Chicago Fire II - Philadelphia Union II 2:1pen
01:00Houston Dynamo 2 - Austin FC II 0:1
USA: USL League One
00:30Charlotte Independ. - Spokane Velocity 2:1USA: NISA
22:00PostponedClub de Lyon - Capo -:-22:00PostponedMichigan Stars - Irvine Zeta -:-
UZBEKISTAN: Pro Liga
11:30Olimpik-Mobiuz - Mashal Muborak 0:0VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura
00:30Dep. Tachira - Metropolitanos 2:0WALES: Cymru Premier - Relegation Group
13:30Colwyn Bay - Aberystwyth 1:2WALES: Cymru North
15:30PostponedBuckley - Guilsfield -:-WORLD: Club Friendly
10:00HJK (Fin) - PK-35 (Fin) 1:112:00Ekenas (Fin) - KaPa (Fin) 2:2
12:00PEPO (Fin) - JIPPO (Fin) 2:4
13:00VPS (Fin) - Jaro (Fin) 5:1
14:00CancelledIlves (Fin) - Lahti (Fin) -:-
WORLD: Club Friendly Women
13:30IF Brommapojkarna W (Swe) - Gamla Upsala W (Swe) 3:0Bet on Soccer from your mobile with 1xbet!
Soccer | Hockey | Tennis | Basketball | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | More sports »
Livecore.cz - website for soccer fans! Here you can find games that are being played today, as well as all major league game scores from around the world!