Soccer » Today » All Games
Bet on Soccer from your mobile with 1xbet!
FRANCE: Ligue 1
42'Nice - Lorient 1:0GERMANY: Bundesliga
53'Eintracht Frankfurt - Augsburg 0:1ITALY: Serie A
18:30Genoa - Lazio 0:1Half TimeCagliari - Juventus 2:0
SPAIN: LaLiga
42'Ath Bilbao - Granada CF 1:1ALBANIA: Superliga
15:00Erzeni - KF Tirana 0:215:00Kukesi - Skenderbeu 0:2
ALGERIA: Ligue 1
17:00PostponedASO Chlef - Magra -:-17:00PostponedBen Aknoun - Kabylie -:-
17:00PostponedBiskra - ES Setif -:-
17:00PostponedEl Bayadh - Khenchela -:-
17:00ES Setif - Saoura 2:1
17:00Khenchela - Constantine 1:2
17:00Magra - MC Alger 0:0
17:00PostponedMC Alger - Paradou -:-
17:00PostponedSaoura - US Souf -:-
17:00US Souf - ASO Chlef 0:2
19:00CR Belouizdad - Biskra 4:0
ALGERIA: Ligue 2
16:00Eulma - Annaba 1:116:00Harrach - Chelghoum 2:0
16:00Khemis El Khechna - Khroub 1:1
16:00Mlila - Ghozlane 1:1
16:00MO Constantine - Olympique Magrane 2:0
16:00MSP Batna - Olympique Akbou 0:0
16:00Ouargla - CA Batna 1:0
16:00Telaghema - Bordj Menail 2:0
ARGENTINA: Reserve League - First stage
82'Independiente 2 - Defensa y Justicia 2 0:1ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
81'San Lorenzo W - UAI Urquiza W 1:0ARMENIA: Premier League
17:00Noah - BKMA 1:0ARMENIA: First League
14:00Ararat-Armenia 2 - Pyunik Yerevan 2 4:0ASIA: AFC Asian Cup U23
15:00China U23 - South Korea U23 0:217:30Thailand U23 - Saudi Arabia U23 0:5
17:30United Arab Emirates U23 - Japan U23 0:2
74'Tajikistan U23 - Iraq U23 1:3
AUSTRALIA: A-League
11:45Newcastle Jets - Wellington Phoenix 1:1AUSTRALIA: NPL Northern NSW
12:15New Lambton - Weston Workers 2:1AUSTRALIA: NPL Queensland
12:30Gold Coast Knights - Brisbane City 3:1AUSTRALIA: NPL South Australia
12:00Croydon - Adelaide Olympic 2:212:00Modbury Jets - Adelaide City 2:0
12:00Para - NE Metrostars 0:5
AUSTRALIA: NPL Tasmania
12:15Glenorchy Knights - Kingborough Lions 2:212:15Riverside Olympic - Launceston United 4:1
AUSTRALIA: NPL Victoria
11:30Heidelberg Utd - Moreland City 3:211:45Dandenong City - South Melbourne 0:4
12:15Oakleigh Cannons - St Albans 3:2
AUSTRALIA: NSW League One
12:00Blacktown Spartans - Rydalmere Lions 3:212:00Nepean - Northern Tigers 1:2
AUSTRALIA: Queensland Premier League
12:30Caboolture - Capalaba 2:1AUSTRALIA: Victoria Premier League
12:30Brunswick City - Western Utd. U21 2:112:30Werribee City - Northcote City 1:2
AUSTRALIA: WA State League
13:15Kingsley Westside - Sorrento 1:4AUSTRIA: Bundesliga - Championship Group
19:30Sturm Graz - SK Rapid 1:0AUSTRIA: 2. Liga
18:10Admira - Kapfenberg 1:018:10Amstetten - Sturm Graz (Am) 1:4
18:10First Vienna - Lafnitz 2:0
18:10Horn - Ried 0:2
18:10Leoben - Liefering 1:2
56'Bregenz - Floridsdorfer AC 0:1
AUSTRIA: Regionalliga East
19:00Neusiedl - Traiskirchen 2:219:30Kremser - Drassburg 3:1
19:30SK Rapid (Am) - Leobendorf 0:1
19:30SV Oberwart - Austria Vienna (Am) 3:0
19:30TWL Elektra - Donaufeld Wien 0:0
19:30Wiener Sport-Club - Marchfeld 1:1
82'Favoritner - Ardagger 1:0
AUSTRIA: Regionalliga Central
19:00Allerheiligen - Gleisdorf 0:219:00Deutschlandsberger - Wallern/St Marienkirchen 3:0
19:00SPG Wels - Ried (Am) 5:0
19:00Vocklamarkt - Bad Gleichenberg 2:1
AUSTRIA: Burgenland
19:00ASV Siegendorf - Horitschon 3:119:30Deutschkreutz - Bad Sauerbrunn 2:2
19:30Edelserpentin - Kohfidisch 0:1
19:30Leithaprodersdorf - Klingenbach 2:2
AUSTRIA: Karnten
18:30SAK Klagenfurt - Atus Velden 0:218:30Treibach - KAC 1909 2:4
19:21SV Spittal - Lendorf 2:2
AUSTRIA: Niederosterreich
19:30Gloggnitz - Zwettl 1:019:30Korneuburg - St. Polten (Am) 1:1
19:30Kottingbrunn - Waidhofen/Thaya 4:2
19:30Langenrohr - St. Peter in der Au 1:1
19:30Ortmann - Haitzendorf 3:3
19:30Schrems - Wiener Neustadt 0:1
AUSTRIA: Oberosterreich
19:00Edelweiss - SPG Wels II 2:019:00Micheldorf - Perg 3:5
19:00Mondsee - Weisskirchen 4:2
19:30Ostermiething - Pregarten 0:3
20:00PostponedLeonfelden - Friedburg -:-
AUSTRIA: Salzburg
17:45Thalgau - Adnet 6:019:00UFC Hallein - Seekirchen 3:2
AUSTRIA: Steiermark
19:00Furstenfeld - Lebring 1:319:00Hohenhaus Schladming - Hartberg (Am) 2:5
19:00Kalsdorf - SV Frauental 4:0
19:00Stadtwerke Bruck/Mur - Weinland Gamlitz 1:1
19:00SV Union Gnas - Lafnitz (Am) 3:4
19:00SV Wildon - Ilzer SV 1:1
19:00Tillmitsch - Koflach 1:0
AUSTRIA: Tirol - Promotion Group
19:30Kitzbuhel - FC Volders 6:2AUSTRIA: Tirol - Relegation Group
19:00Kematen - SV Worgl 1:119:30Telfs - SC Kundl -:-
AUSTRIA: Vorarlberg
19:00Lauterach - FC Hochst 3:0AUSTRIA: Wien
18:00Stammersdorf - SV Donau 1:118:30Schwechat - Kagran 3:1
AZERBAIJAN: Premier League
14:30Turan - Sumqayit 1:4BANGLADESH: Premier League
11:45Abahani Limited - Sheikh Jamal 2:111:45Bangladesh Police - Sheikh Russel 1:0
BARBADOS: Premier League
01:00Deacons - Weymouth Wales -:-03:00UWI Blackbirds - Brittons Hill -:-
BELARUS: Vysshaya Liga
16:00Smorgon - FC Gomel 2:218:30BATE - Dnepr Mogilev 1:1
BELARUS: Pershaya Liga
18:15Belarus U17 - Zhodino 2 0:4BELGIUM: Challenger Pro League
86'Beerschot VA - Patro Eisden 0:184'Francs Borains - Dender 0:3
83'Lommel SK - Beveren 3:1
81'Oostende - St. Liege U23 2:1
85'RFC Liege - Genk U23 5:0
85'Seraing - Deinze 1:2
82'Waregem - Lierse K. 4:1
BELGIUM: Pro League U21
19:30Eupen U21 - Oostende U21 2:279'RWDM U21 - Dender U21 2:2
BELGIUM: Super League Women - Losers stage
79'Charleroi W - Waregem W 1:152'Femina Woluwe W - Mechelen W 2:0
BELGIUM: Super League Women - Winners stage
55'Gent W - RSC Anderlecht W 0:3BOLIVIA: Division Profesional - Apertura - Play Offs
01:00Bolivar - SA Bulo Bulo 1:102:00Aurora - Independiente 2:4pen
BOSNIA AND HERZEGOVINA: WWIN Liga BiH
16:00GOSK Gabela - Tuzla City 1:018:00Posusje - Zeljeznicar 1:0
84'Velez Mostar - Zvijezda 09 3:1
BOSNIA AND HERZEGOVINA: Prva Liga - RS
16:30Kozara - Modrica 4:1BRAZIL: Serie A
02:30Botafogo RJ - Atletico GO 1:0BRAZIL: Serie B
00:00Botafogo SP - America MG -:-00:00Novorizontino - CRB -:-
BRAZIL: Acreano - Second stage
00:30Humaita - Vasco da Gama AC 1:1BRAZIL: Amapaense - Play Offs
01:00Independente AP - Oratorio 2:2BRAZIL: Brasileiro U20
00:00Fortaleza U20 - Atletico GO U20 2:1BRAZIL: Capixaba U20 - Play Offs
20:00Rio Branco ES U20 - Vilavelhense U20 -:-BRAZIL: Goiano U20
Half TimeAparecida EC U20 - Cerrado EC U20 0:054'Guapo M19 U20 - Aparecidense U20 0:1
50'Itaberai U20 - Royal U20 1:0
52'Trindade U20 - Guanabara City U20 0:0
BRAZIL: Paranaense U20 - First stage
15:00Rolandia EC U20 - Cambe U20 1:120:30Azuriz U20 - Athletico-PR U20 -:-
20:30Parana S.T.C. U20 - Araucaria U20 -:-
BRAZIL: Paulista U20 - First stage
84'Aguai U20 - Itapirense U20 4:078'Aster Itaqua U20 - CA Juventus U20 1:1
84'Bandeirante U20 - Inter de Bebedouro U20 2:2
82'CA Joseense U20 - Sao Jose EC U20 2:2
20:00CA Taquaritinga U20 - Sao Carlos U20 -:-
84'Cosmopolitano Sports U20 - Rio Branco U20 0:0
79'Desportivo U20 - Comercial FC - Tiete U20 0:2
83'EC Sao Bernardo U20 - Agua Santa U20 3:0
20:00Elosport U20 - Sao Bento U20 -:-
20:00Fernandopolis U20 - Jose Bonifacio EC U20 -:-
20:00Ferroviaria U20 - XV de Jau U20 -:-
82'GE Osasco U20 - Clube Vital U20 4:2
81'Guarulhos U20 - Flamengo SP U20 1:3
84'Internacional de Limeira U20 - Piracicaba U20 1:5
83'Marilia AC U20 - Vocem U20 1:0
20:00Mauaense U20 - Portuguesa Santista U20 -:-
84'Metropolitano FC U20 - SKA Brasil U20 0:0
79'Mirassol U20 - Rio Preto U20 3:1
80'Nacional SP U20 - Portuguesa U20 0:0
68'Olimpia FC U20 - Tanabi U20 1:2
83'Paulinia FU U20 - Guarani U20 3:2
88'Pinda U20 - Uniao Mogi U20 5:0
79'Ponte Preta U20 - Guacuano U20 1:0
86'Porto Football U20 - Brasilis U20 3:0
20:00Presidente Prudente U20 - Tupa U20 -:-
84'Referencia U20 - Oeste U20 0:2
84'Santo Andre U20 - Jabaquara U20 0:0
85'Sertaozinho U20 - Comercial U20 1:1
82'Sfera U20 - Ituano U20 2:3
81'Taubate U20 - Uniao Suzano U20 2:2
82'Uniao Sao Joao U20 - Independente SP U20 1:2
81'Velo Clube U20 - Rio Claro U20 2:0
BULGARIA: Parva liga
16:30Botev Vratsa - Etar 2:019:00Krumovgrad - Slavia Sofia 2:0
BURKINA FASO: Premier League
18:00Vitesse - ASFA Yennega 0:2BURUNDI: Primus League
15:00Moso Sugar - Inter Star 0:0CAMEROON: Elite One - Relegation Group
15:00Avion Academy - Fauve Azur Elite 0:116:00Les Astres - UMS de Loum 2:1
17:00Bamenda - Bamboutos FC 1:1
CANADA: Canadian Premier League
04:00Vancouver FC - HFX Wanderers 2:0CHAD: Premiere Division - LPFN
16:45AS Farcha - Algoy 1:216:45AS Psi - As Dgssie 2:1
16:45Renaissance - Aiglons 1:1
CHINA: Super League
14:00Zhejiang Professional - Tianjin Jinmen Tiger 3:2CHINA: FA Cup
08:00Hangzhou Wuyue - Nantong Haimen 1:0COLOMBIA: Primera A - Apertura
23:00La Equidad - Fortaleza 0:001:10Patriotas - Ind. Medellin 2:3
03:20America De Cali - Dep. Pasto 0:0
COLOMBIA: Primera B - Apertura
23:00Inter Palmira - U. Magdalena -:-23:00Tigres - Cucuta -:-
COSTA RICA: Primera Division - Clausura
04:00Herediano - Cartagines 1:1CROATIA: Prva NL
17:00Sesvete - Jarun 2:317:00Zrinski Osjecko - Bijelo Brdo 1:0
CROATIA: Druga NL
18:00Karlovac - Jadran Porec 2:2CYPRUS: Cyta Championship - Relegation Group
18:00Doxa - Nea Salamis 1:018:00Othellos Athienou - Achnas 2:1
CZECH REPUBLIC: CFL - Group A
18:00Pisek - Ceske Budejovice B 2:2CZECH REPUBLIC: MSFL
17:00Start Brno - Ostrava B 0:217:00Zlinsko - Blansko 2:1
18:00Hlucin - Trinec 3:2
18:00SK Hranice - Znojmo 1:2
CZECH REPUBLIC: Division B
17:30Slany - SK Kladno 0:0CZECH REPUBLIC: Jihocesky KP
17:15Rudolfov - Jankov 3:018:00Hluboka nad Vltavou - Junior Strakonice 0:0
CZECH REPUBLIC: Plzensky KP
18:00Petrin Plzen B - Sokol Radnice 6:0CZECH REPUBLIC: Zlinsky KP
18:00Luhacovice - Brumov 2:1DENMARK: Superliga - Relegation Group
19:00Randers FC - Odense 2:2DENMARK: 1st Division - Relegation Group
19:00B.93 - Naestved 2:019:00Hillerod - Koge 1:1
19:00Horsens - Helsingor 1:1
DENMARK: 2nd Division - Promotion Group
19:00Roskilde - AB Copenhagen 1:1DENMARK: 2nd Division - Relegation Group
19:00F. Amager - FA 2000 2:1DJIBOUTI: Division 1
14:00CDC Q7 - AS Arta 0:714:00PostponedGendarmerie - AS Arta -:-
16:00ASC Hayab - Garde-Cotes -:-
16:00Hopital - Gendarmerie -:-
16:00Port - CF GR/SIAF -:-
16:30PostponedCF GR/SIAF - Garde-Cotes -:-
16:30Dikhil - ASAS 2:3
18:30PostponedASC Hayab - ASAS -:-
DR CONGO: Ligue 1 - Relegation Group
16:00PostponedAC Rangers - Renaissance -:-ECUADOR: Liga Pro - First stage
23:30Ind. del Valle - Mushuc Runa 2:102:00Barcelona SC - EL Nacional 1:0
42'Delfin - Macara 1:0
23:30Aucas - Emelec -:-
23:30Orense - LDU Quito -:-
EGYPT: Premier League
16:00Baladiyat El Mahalla - Arab Contractors 2:019:00PostponedAl Masry - Al Ahly -:-
19:00PostponedZamalek - Pyramids -:-
ENGLAND: League One
42'Oxford Utd - Stevenage 0:1ENGLAND: Premier League 2
83'Newcastle Utd U21 - Leeds U21 0:284'Nottingham U21 - Aston Villa U21 3:0
ENGLAND: Professional Development League
14:00Bournemouth U21 - Sheffield Utd U21 0:214:00Burnley U21 - Barnsley U21 0:4
14:00QPR U21 - Charlton U21 4:0
14:00Wigan U21 - Coventry U21 2:0
15:00Crewe U21 - Cardiff U21 1:3
15:00Peterborough U21 - Hull U21 3:4
84'Colchester U21 - Sheffield Wed U21 0:3
ENGLAND: Premier League Cup - Play Offs
79'Chelsea U21 - Fulham U21 0:4ENGLAND: Women’s Super League
86'Brighton W - Everton W 1:2ESTONIA: Esiliiga
18:00Flora U21 - Viimsi JK 1:3ESTONIA: Meistriliiga Women
17:00Viimsi JK W - Tammeka Tartu W 1:219:00Polva Lootos W - Flora W 0:5
ETHIOPIA: Premier League
15:00Hambericho Durame - Hawassa 0:118:00Fasil Kenema - Adama City 0:0
EUROPE: UEFA Youth League - Play Offs
14:00Olympiacos Piraeus U19 - Nantes U19 1:0pen18:00FC Porto U19 - AC Milan U19 2:3pen
FAROE ISLANDS: Premier League
19:00HB Torshavn - Streymur 2:1FAROE ISLANDS: 1. Deild
83'Vikingur 2 - Klaksvik 2 0:2FINLAND: Veikkausliiga
17:00Inter Turku - KuPS 1:117:00SJK - Ilves 1:0
FINLAND: Ykkosliiga
17:30KaPa - SalPa 1:1FINLAND: Suomen Cup
18:30PoPo - Poxyt 2 -:-FINLAND: Kansallinen Liiga Women
17:30PK-35 Helsinki W - PK-35 Vantaa W 0:0FRANCE: National
19:30Avranches - Chateauroux 1:019:30Epinal - Versailles 0:1
19:30GOAL FC - Marignane GCB 3:0
19:30Le Mans - Villefranche 1:1
19:30Martigues - Cholet 2:2
19:30Orleans - Nimes 0:1
19:30Red Star - Dijon 0:2
19:30Rouen - Nancy 2:3
FRANCE: National 2 - Group A
19:00Thonon-Evian - Bourgoin Jallieu 4:219:30Andrezieux - Toulouse II 0:0
FRANCE: National 2 - Group B
19:30Bergerac - Les Herbiers 1:0FRANCE: National 2 - Group C
19:00Bastia-Borgo - Chambly 0:3FRANCE: National 2 - Group D
19:00Wasquehal - Furiani Agliani 2:2FRANCE: Division 1 Women
14:30Paris FC W - St Etienne W 0:1GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga
18:00Telavi - Iberia 1999 0:3GERMANY: 2. Bundesliga
18:30Elversberg - Schalke 1:118:30Nurnberg - Paderborn 0:2
GERMANY: 3. Liga
19:00Sandhausen - Arminia Bielefeld 1:2GERMANY: Regionalliga North
19:00Meppen - Spelle-Venhaus 3:019:30Jeddeloh - Bremer 1:3
19:30Lohne - Teutonia Ottensen 3:3
GERMANY: Regionalliga Nordost
19:00BFC Dynamo - Erfurt 2:219:00Lokomotive Leipzig - Hansa Rostock II 1:1
19:00Luckenwalde - Viktoria Berlin 1:2
GERMANY: Regionalliga West
19:30Rodinghausen - Lippstadt 2:319:30Schalke II - Oberhausen 1:1
GERMANY: Regionalliga Bayern
18:30Burghausen - Bayreuth 1:119:00Aschaffenburg - Augsburg II 1:1
19:00Buchbach - Memmingen 3:2
19:00Wurzburger Kickers - Schweinfurt 3:0
GERMANY: Oberliga NOFV-Nord
82'Dynamo Schwerin - TB Berlin 3:1GERMANY: Oberliga NOFV- Sud
18:30Bautzen - Freital 0:1GERMANY: Oberliga Hamburg
19:15Wandsbeker Concordia - Sasel 0:419:30SC Victoria Hamburg - Altona 0:0
19:30Suderelbe - Dassendorf 1:0
GERMANY: Oberliga Bremen
18:30Union 60 Bremen - BTS Neustadt 4:019:30Oberneuland - Blumenthaler 4:0
GERMANY: Oberliga Westfalen
19:30Preussen Munster 2 - Sprockhovel 1:119:30Schermbeck 2020 - Erkenschwick 0:4
GERMANY: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
19:30Morlautern - Pfeddersheim 3:0GERMANY: Oberliga Bayern Nord
19:00ATSV - Neudrossenfeld 0:119:00Kornburg - Coburg 3:3
GERMANY: Oberliga Bayern Süd
19:30Erlbach - Kirchheimer 1:019:30Heimstetten - Gundelfingen 3:0
GERMANY: Oberliga Baden-Württemberg
19:00Nottingen - Pforzheim 1:2GERMANY: Oberliga Niederrhein
85'Union Nettetal - SC St.Tonis 1:2GERMANY: Bundesliga Women
18:30RB Leipzig W - Bayer Leverkusen W 1:0GHANA: Division One League
17:00Accra Athletic - Kotoku Royals 2:117:00Tamale City - Wa Suntaa 2:2
GIBRALTAR: National League - Championship Group
42'Europa Point - Magpies 0:0HUNGARY: NB I Women
16:00Puskas Academy W - Ferencvaros W 0:5ICELAND: Besta deild karla
27'Stjarnan - Valur 0:0INDIA: ISL - Play Offs
16:00Odisha FC - Kerala Blasters 2:1aetIRAN: Persian Gulf Pro League
15:00Nassaji Mazandaran - Tractor 1:016:30Esteghlal F.C. - Shams Azar Qazvin 3:2
16:40Foolad - Mes Rafsanjan 0:1
IRAQ: Stars League
17:00PostponedAl Kahraba - Zakho -:-17:00PostponedAl Minaa - Newroz -:-
17:00PostponedAl Quwa Al Jawiya - Karbala -:-
17:00PostponedErbil - Al Talaba -:-
IRELAND: Premier Division
Half TimeBohemians - Drogheda 1:0Half TimeDerry City - Shamrock Rovers 0:0
Half TimeGalway - Shelbourne 1:0
Half TimeSligo Rovers - Dundalk 1:0
Half TimeSt. Patricks - Waterford 0:1
IRELAND: Division 1
Half TimeBray - Treaty United 2:0Half TimeCobh Ramblers - Finn Harps 2:0
Half TimeKerry - Athlone 1:1
Half TimeWexford - UC Dublin 1:2
ISRAEL: Leumit League - Promotion Group
15:00Bnei Yehuda - Nof Hagalil 1:315:00Ironi Tiberias - Ramat Hasharon 3:1
15:00Kiryat Shmona - Hapoel Umm al-Fahm 2:1
15:00Maccabi Jaffa - M. Herzliya 2:3
ISRAEL: Leumit League - Relegation Group
15:00H. Akko - Nes Tziona 0:015:00Hap. Ramat Gan - Ihud Bnei Shfaram 3:0
15:00H. Ironi Rishon - Hapoel Kfar Saba 1:2
15:00MS Kafr Qasim - Hapoel Afula 0:1
ISRAEL: Liga Alef North
12:40Hapoel Kaukab - Hapoel Bnei Zalfa 2:712:40H. Migdal HaEmek - Hapoel Bueine 1:3
12:40Ironi Baka - MS Tira 2:0
12:40Ironi Nesher - Hapoel Kafr Kanna 3:3
12:40Kiryat Yam - M. Kiryat Ata-Bialik 1:1
12:40Maccabi Nujeidat Ahmad - M. Nazareth 2:0
12:40Tayibe - Tzeirey Um El Fahem 3:0
12:40Tzeirei Kafr Kanna - H. Raanana 1:2
ISRAEL: Liga Alef South
12:40Agudat Sport Ashdod - H. Bikat Hayarden 1:012:40Hapoel Herzliya - Shimshon Tel Aviv 2:2
12:40Hapoel Kfar Shalem - Ironi Modiin 1:1
12:40H. Marmorek - Hapoel Bnei Lod 2:0
12:40Maccabi Shaarayim FC - M. Ironi Ashdod 0:2
12:40M. Ironi Kiryat Malachi - Maccabi Yavne 2:0
12:40SC Dimona - Nordia Jerusalem 4:3
12:40Shimshon Kafr Qasim - Holon Yermiyahu 1:1
ITALY: Serie B
47'Palermo - Parma 0:054'Reggiana - Cosenza 0:2
KAZAKHSTAN: First Division
11:00PostponedFK Akzhayik - Kaspij Aktau -:-11:00Ulytau - Zhetisay 0:1
13:00Kairat Almaty 2 - SD Family 3:3
13:00Turkistan - Taraz 2:0
KYRGYZSTAN: Premier Liga
16:00Ilbirs - Alay Osh 0:2LATVIA: 1. Liga
18:00Tukums 2000 2 - AFA Olaine 2:0LIBYA: Premier League
16:30Abu Salim - Al-Ittihad 1:116:30Asswehly - Al Malaab El Libby 1:0
LITHUANIA: I Lyga
18:00Riteriai - Banga 2 1:1MACAO: Elite League
15:00University of Macau - Cheng Fung 0:3MALI: Premiere Division
18:30Koro - Black Stars 2:2MEXICO: Liga Premier Serie A
68'Inter de Queretaro - Reboceros de La Piedad 2:1MEXICO: Liga Premier Serie B
20:00Dongu - Zitacuaro -:-00:00Chilangos - CDM -:-
MEXICO: Liga MX U23 - Clausura
17:00Atl. San Luis U23 - Toluca U23 1:018:00Mazatlan FC U23 - Juarez U23 0:1
00:45Club Tijuana U23 - Puebla U23 -:-
MEXICO: Liga MX Women - Clausura
05:00Monterrey W - Toluca W 1:0MOROCCO: Botola Pro
42'Youssoufia Berrechid - Olympique de Safi 0:1NAMIBIA: Premiership
17:00UNAM - Eeshoke 2:217:30Mighty Gunners - Life Fighters 1:1
19:00Young Africans - African Stars -:-
NETHERLANDS: Eerste Divisie
80'Den Bosch - NAC Breda 2:279'Dordrecht - Oss 2:1
82'Helmond - Jong Ajax 3:0
81'Roda - De Graafschap 1:0
82'Telstar - FC Emmen 2:3
NETHERLANDS: Divisie 1 U18 - Spring Season
17:00Feyenoord U18 - Willem II U18 -:-NICARAGUA: Liga Primera - Clausura
01:00Ferretti - Esteli 1:104:00Managua FC - UNAN-Managua 1:3
NIGERIA: NPFL
17:00Heartland - Shooting 1:0NIGERIA: NNL
16:00Ekiti United - 1472 FC 1:016:00Madiba - Coal City 3:1
NORWAY: Division 2 - Group 2
18:00Skeid - Kjelsas 1:0NORWAY: Division 3 - Group 4
18:00Trygg/Lade - Mosjoen 4:0NORWAY: Toppserien Women
18:00Lyn W - LSK Kvinner W 1:0OMAN: Professional League
15:45Al-Shabab - Dhofar 0:0PARAGUAY: Primera Division - Apertura
00:00Sol de America - Sp. Luqueno -:-PARAGUAY: Division Intermedia
23:15Rubio Nu - Recoleta -:-PERU: Liga 1 - Apertura
03:00Alianza Lima - Sport Boys 3:022:00Union Comercio - U. de Deportes -:-
PERU: Liga Women
17:30Carlos Mannucci W - Cesar Vallejo W 3:122:00Defensores W - Ayacucho W -:-
POLAND: Ekstraklasa
18:00Korona Kielce - Radomiak Radom 4:047'Rakow - Gornik Zabrze 0:0
POLAND: Division 1
18:00Polonia Warszawa - Zaglebie Sosnowiec 3:318:00S. Rzeszow - Podbeskidzie 2:2
52'Pruszkow - Wisla 2:0
POLAND: Division 2
19:00Skra - Pogon Siedlce 0:153'Polonia Bytom - KKS Kalisz 0:0
POLAND: III Liga - Group IV
17:00Karpaty Krosno - Garbarnia 0:1POLAND: Central Youth League
16:00Legia U19 - Lech Poznan U19 2:1POLAND: Ekstraliga Women
11:00Leczna W - UKS SMS Lodz W 1:1PORTUGAL: Liga Portugal
27'Rio Ave - Arouca 0:0PORTUGAL: Liga Portugal 2
19:00Feirense - Leixoes 1:1REPUBLIC OF THE CONGO: Ligue 1
16:00Vegas - Juk 0:119:00Inter Club - CARA Brazzaville 1:0
ROMANIA: Liga 1 - Championship Group
19:30Farul Constanta - CFR Cluj 5:1ROMANIA: Liga 1 - Relegation Group
16:30FC Hermannstadt - FC Botosani 1:1ROMANIA: Liga 3 - Seria 1 - Promotion Group
16:00FC Bacau - Bucovina Radauti 0:0ROMANIA: Liga 3 - Seria 2 - Relegation Group
16:00CSM Ramnicu Sarat - Vointa Limpezis 3:1ROMANIA: Liga 3 - Seria 5 - Promotion Group
16:00Kids Tampa Brasov - Campulung 1:2ROMANIA: Liga 3 - Seria 5 - Relegation Group
16:00Odorheiu - V. Curita 1:0ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Promotion Group
16:00Vedita Colonesti - Ramnicu Valcea 1:216:00Viitorul Daesti - Cetatea 0:0
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Relegation Group
16:00Sporting Rosiori - Unirea Bascov 1:0ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Promotion Group
16:00CSM Deva - Ghiroda & Giarmata Vii 3:3ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Relegation Group
16:00CS U Craiova 2 - Jiul Petrosani 0:216:00Gilortul Tg. Carbunesti - Lupac 0:0
ROMANIA: Liga 3 - Seria 8 - Promotion Group
16:00Phoenix Buzias - FC Bihor 0:3ROMANIA: Liga 3 - Seria 8 - Relegation Group
16:00Ineu - Socodor 1:1ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Relegation Group
16:00Targu Mures 1898 - Metalurgistul Cugir 4:016:00Viitorul Cluj - Industria Galda 2:0
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Promotion Group
16:00Sighetu Marmatiei - CSM Zalau 2:2ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Relegation Group
16:00Baile Felix - Satu Mare 1:0RUSSIA: Premier League
18:00Krasnodar - Fakel Voronezh 2:0RUSSIA: FNL
77'Rodina Moscow - Khimki 1:2RUSSIA: FNL 2 - Division B - Group 4
15:30Amkar - Sokol Kazan 1:2RUSSIA: Youth League
10:00FK Rostov U19 - Fakel Voronezh U19 3:112:00FK Strogino Moscow U19 - UOR 5-Yegoryevsk U19 1:0
12:00Krasnodar U19 - Rubin Kazan U19 1:2
12:00Nizhny Novgorod U19 - Ural U19 1:1
14:00CSKA Moscow U19 - Dynamo Moscow U19 3:1
14:00FK Orenburg U19 - Akhmat Grozny U19 0:4
14:00Lokomotiv Moscow U19 - Sochi U19 2:1
16:00Chertanovo M. U19 - Zenit U19 2:3
16:00Konoplev Academy U19 - Krylya Sovetov Samara U19 3:0
18:00Baltika U19 - Spartak Moscow U19 3:1
RWANDA: Premier League
15:00Gasogi United - Sunrise 3:0SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
17:00Al Nassr - Al Feiha 3:117:00Al Riyadh - Al Taee 1:2
SCOTLAND: Championship
Half TimeInverness - Raith 0:0SCOTLAND: Lowland League
20:45Celtic B - Hearts B -:-SEYCHELLES: Premier League
13:00Lightstars - La Passe 3:116:00Bazar Brothers - Saint Louis 2:3
SIERRA LEONE: Premier League
18:15PostponedWilberforce Strikers - SLIFA -:-SLOVAKIA: Nike liga - Relegation Group
17:30Trencin - Kosice 1:2SLOVAKIA: 2. liga
18:00Pohronie - Slovan Bratislava B 2:1SLOVAKIA: 4. liga - Bratislava
18:30MSK Senec - Modra 0:0SLOVENIA: 2. SNL
17:00Beltinci - NK Krka 0:117:00Tolmin - Dravinja 1:1
19:00Triglav - Rudar 1:1
SLOVENIA: 3. SNL - East
19:30Krsko - Videm -:-SOMALIA: National league
14:30Heegan - Jeenyo 2:2SOUTH AFRICA: Motsepe Foundation Championship
19:30Maritzburg Utd - Marumo Gallants 0:1SOUTH AMERICA: South American Championship Women U20
23:00Colombia U20 W - Bolivia U20 W 3:001:30Venezuela U20 W - Brazil U20 W 1:2
23:00Argentina U20 W - Paraguay U20 W -:-
SOUTH KOREA: K3 League
08:00Daejeon Korail - Paju Citizen 0:0SPAIN: LaLiga2
47'Tenerife - Leganes 0:0SWEDEN: Division 1 - Norra
19:00Stocksund - Vasalund 0:0SWEDEN: Division 1 - Södra
19:00Ariana - Angelholm 3:1SWEDEN: Division 2 - Norra Götaland
18:30Lidkoping - Gauthiod 1:119:00IFK Skovde - Grebbestad 4:1
19:00Motala - Forward 2:1
19:15Herrestads AIF - Kongahalla 2:2
SWEDEN: Division 2 - Norra Svealand
19:00Enkopings SK - Skiljebo 2:1SWEDEN: Division 2 - Södra Götaland
18:30Nosaby - Lodde 1:019:00IFK Hassleholm - Hogaborgs 1:3
SWEDEN: Division 2 - Västra Götaland
19:00Lindome - Landvetter 3:1SWEDEN: Allsvenskan Women
19:00Norrkoping W - Djurgarden W 2:2SWEDEN: Elitettan Women
19:00Umea W - Sunnana W 1:0SWITZERLAND: Challenge League
19:30Schaffhausen - Xamax 1:187'Bellinzona - Baden 4:0
65'Aarau - Thun 2:0
70'Sion - Stade Nyonnais 0:0
SYRIA: Premier League
15:00Al Karamah - Tishreen 0:015:00Foutoua - Jableh 0:1
15:00Hottin - Wathbah 0:0
TAJIKISTAN: Vysshaya Liga
13:30Khosilot Parkhar - Eskhata 1:216:00Panjsher - Istaravshan 1:3
THAILAND: Thai League 1
14:00Port MTI FC - Chiangrai Utd 1:2THAILAND: Thai League 2
14:00Suphanburi - Customs Utd 1:0TUNISIA: Tunisia Cup
15:30AS Hamma - Gafsa 0:115:30AS Mohamdia - Bizertin 1:2
18:30CS Sfaxien - AS Marsa 0:1aet
TURKEY: Super Lig
19:00Besiktas - Ankaragucu 2:0TURKEY: 1. Lig
19:00Altay - Manisa FK 0:2UGANDA: Premier League
15:00Airtel Kitara - Vipers 0:2UKRAINE: Persha Liga - Promotion Group
11:00Prykarpattya - SC Poltava 3:112:00Karpaty Lviv - Inhulets 1:2
UKRAINE: U19 League
10:00Ch. Odessa U19 - Kryvbas 2020 U19 0:011:00Vorskla Poltava U19 - Kolos Kovalivka U19 0:0
UKRAINE: Championship Women - Relegation Group
11:00Mariupol W - Panthers FC Uman W 0:4URUGUAY: Primera Division - Apertura
18:30Racing Montevideo - CA Cerro 1:154'Liverpool M. - Defensor Sp. 1:1
URUGUAY: Segunda Division - Torneo Competencia
00:00Plaza Colonia - Rentistas -:-VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura
00:00Estudiantes Merida - Rayo Zuliano 2:1VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura
22:00Yaracuyanos - El Vigia -:-WALES: Cymru North
20:30PostponedBuckley - Chirk AAA FC -:-56'Denbigh - Flint 0:1
53'Gresford - Prestatyn 0:1
Half TimeGuilsfield - Airbus 1:1
52'Porthmadog - Holywell 0:1
WORLD: Club Friendly
13:45Balestier Khalsa (Sgp) - Young Lions (Sgp) 1:113:45Hougang (Sgp) - Tanjong Pagar (Sgp) 1:0
Bet on Soccer from your mobile with 1xbet!
Soccer | Hockey | Tennis | Basketball | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | More sports »
Livecore.cz - website for soccer fans! Here you can find games that are being played today, as well as all major league game scores from around the world!