Soccer » Today » All Games
Bet on Soccer from your mobile with 1xbet!
EUROPE: Champions League - Play Offs
21:00Barcelona - PSG -:-21:00Dortmund - Atl. Madrid -:-
ALGERIA: Ligue 1
17:00PostponedUSM Alger - Ben Aknoun -:-19:00CR Belouizdad - Paradou -:-
19:00Kabylie - Oran -:-
ALGERIA: Ligue 2
16:30Mostaganem - JSM Tiaret -:-ALGERIA: Algeria Cup
21:30USM Alger - Biskra -:-ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
01:00Argentinos Jrs - Barracas Central 3:301:00Independiente - Talleres Cordoba 2:2
01:00Ind. Rivadavia - Velez Sarsfield 0:1
01:00Instituto - River Plate 1:3
00:30Belgrano - Racing Club -:-
00:30Boca Juniors - Godoy Cruz -:-
00:30Defensa y Justicia - Newells Old Boys -:-
00:30Lanus - Estudiantes L.P. -:-
ARGENTINA: Primera B - Apertura
20:30Acassuso - Sacachispas -:-ARGENTINA: Primera C - Apertura
20:30Central Ballester - Justo Jose de Urquiza -:-20:30Claypole - Yupanqui -:-
20:30Puerto Nuevo - Club Lujan -:-
20:30Victoriano A. - Real Pilar -:-
ARGENTINA: Reserve League - First stage
20:00Atl. Tucuman 2 - Ind. Rivadavia 2 -:-20:00Deportivo Riestra 2 - Racing Club 2 -:-
20:00Rosario Central 2 - Barracas Central 2 -:-
20:00Sarmiento Junin 2 - Newells Old Boys 2 -:-
ARMENIA: First League
14:00BKMA 2 - Shirak Gyumri 2 -:-14:00Mika Jerevan - Nikarm -:-
ARUBA: Division di Honor - Relegation
01:00Santa Fe - Sport Boys -:-03:00Bubali - Atl. Deportivo -:-
ASIA: AFC Champions League - Play Offs
18:00Al Ain (Uae) - Al Hilal (Sau) -:-ASIA: AFC Cup - Play Offs
18:00Al Ahed (Leb) - Al Nahda (Oma) -:-ASIA: AFC Asian Cup U23
15:00Japan U23 - China U23 -:-17:30Iraq U23 - Thailand U23 -:-
17:30South Korea U23 - United Arab Emirates U23 -:-
20:00Saudi Arabia U23 - Tajikistan U23 -:-
AUSTRALIA: A-League
11:00Western United - Adelaide United -:-BAHRAIN: Premier League
18:00Al-Najma - Sitra -:-18:00Busaiteen - Al-Ahli Manama -:-
18:00Manama Club - Al Khalidiyah -:-
BANGLADESH: Federation Cup - Play Offs
11:00Bashundara Kings - Rahmatgonj MFS -:-BELGIUM: Super League Women - Winners stage
20:00Gent W - Genk W -:-20:00Leuven W - Club Brugge W -:-
20:00St. Liege W - RSC Anderlecht W -:-
BOLIVIA: Division Profesional - Apertura - Play Offs
01:00Independiente - Aurora 0:1BOSNIA AND HERZEGOVINA: Bosnia and Herzegovina Cup
18:00Borac Banja Luka - Siroki Brijeg -:-BRAZIL: Amapaense - Play Offs
01:00Santos AP - Trem 1:1BRAZIL: Cearense 2 - Play Offs
00:00Cariri FC - Icasa 2:1BRAZIL: Gaucho 2
20:00Futvida - Monsoon -:-20:00GE Bage - Sao Gabriel -:-
BRAZIL: Maranhense - Play Offs
00:30Sampaio Correa - Maranhao -:-BRAZIL: Brasileiro Women
01:00Internacional W - Gremio W 0:2BULGARIA: Vtora liga
16:00CSKA 1948 Sofia II - Spartak Pleven -:-CAMEROON: Elite One - Relegation Group
17:00Fortuna Mfou - Avion Academy -:-CHILE: Primera Division
00:00Cobresal - Copiapo 3:002:30Colo Colo - Cobreloa 0:2
CHILE: Primera B
00:00Curico Unido - Magallanes 0:0CHILE: Segunda Division
00:00San Antonio Unido - Osorno 3:202:30Concon National - Dep. Linares 0:0
CHINA: Yi League
09:00Langfang Glory City - Beijing Technology -:-09:30Guangxi Hengchen - Quanzhou Yassin -:-
09:30Shandong Taishan B - Shaanxi Union -:-
09:30Shanghai Port B - Ganzhou Ruishi -:-
10:00Shenzhen Juniors - Guangxi Lanhang -:-
11:00Jiangxi Dark Horse - Hunan Billows -:-
COLOMBIA: Primera A - Apertura
23:00Envigado - Deportes Tolima -:-COLOMBIA: Primera B - Apertura
00:35Bogota - Llaneros 1:202:40Quindio - Inter Palmira 1:1
COSTA RICA: Liga de Ascenso - Clausura - Play Offs
03:00Santa Ana - Quepos Cambute 2:1DR CONGO: Ligue 1 - Championship Group
15:00PostponedDon Bosco - Mazembe -:-DR CONGO: Ligue 1 - Relegation Group
13:30US Panda - Tshinkunku -:-15:30Simba - Sanga Balende -:-
ECUADOR: Liga Pro - First stage
02:00LDU Quito - Delfin 2:1ECUADOR: Serie B
23:30Cuniburo - Vargas Torres -:-EGYPT: Division 2 A - Promotion Group
14:30Al Qanah - Proxy -:-15:30Haras El Hodood - Ghazl El Mahallah -:-
15:30La Viena - Al-Sekka -:-
15:30Petrojet - Raya -:-
15:30Tanta - Wadi Degla -:-
ENGLAND: Championship
21:00Southampton - Preston -:-ENGLAND: League One
20:45Bolton - Shrewsbury -:-20:45Bristol Rovers - Cambridge Utd -:-
20:45Burton - Cheltenham -:-
20:45Oxford Utd - Lincoln -:-
20:45Peterborough - Fleetwood -:-
20:45Portsmouth - Barnsley -:-
20:45Port Vale - Wycombe -:-
ENGLAND: League Two
20:45Colchester - Grimsby -:-20:45Crawley - Barrow -:-
20:45Mansfield - Accrington -:-
20:45Notts Co - Stockport County -:-
20:45Walsall - Swindon -:-
ENGLAND: National League
20:45FC Halifax - Ebbsfleet -:-20:45Oxford City - Bromley -:-
20:45Rochdale - Boreham Wood -:-
20:45Wealdstone - Eastleigh -:-
ENGLAND: National League North
20:45Banbury - Boston Utd -:-ENGLAND: National League South
20:45St. Albans - Hampton & Richmond -:-20:45Taunton - Torquay -:-
20:45Truro - Dover -:-
20:45Weston-super-Mare - Eastbourne Boro -:-
ENGLAND: NPL Premier Division
20:45Atherton - Macclesfield -:-20:45Bamber Bridge - Ilkeston -:-
20:45Matlock - Gainsborough -:-
20:45Whitby - Morpeth -:-
ENGLAND: Southern League Central Division
19:45Coalville - Stourbridge -:-20:45Kettering - Stamford -:-
ENGLAND: Southern League South Division
20:45Poole - Plymouth Parkway -:-20:45Sholing - Hendon -:-
20:45Tiverton - Dorchester -:-
20:45Winchester - Merthyr Town -:-
ENGLAND: Isthmian League Premier Division
20:45Canvey - Hornchurch -:-20:45Folkestone - Concord -:-
20:45Lewes - Horsham FC -:-
20:45Potters Bar - Haringey -:-
20:45Whitehawk - Kingstonian -:-
ENGLAND: Professional Development League
14:00Barnsley U21 - Bristol City U21 -:-14:00Hull U21 - QPR U21 -:-
15:00Coventry U21 - Colchester U21 -:-
15:00Peterborough U21 - Swansea U21 -:-
ENGLAND: Premier League U18
14:00Norwich U18 - Tottenham U18 -:-14:00Wolves U18 - Manchester Utd U18 -:-
20:00Newcastle Utd U18 - Liverpool U18 -:-
ESTONIA: Meistriliiga
18:00Tallinna Kalev - Levadia -:-EUROPE: Premier League International Cup - Play Offs
20:00Crystal Palace U21 - Everton U21 -:-FINLAND: Suomen Cup
17:00JIPPO - Haka -:-17:00Kiffen - PPJ -:-
17:00Lapua - AC Oulu -:-
17:00S. Kristina - VIFK -:-
17:00Tampere Utd 2 - Ekenas -:-
17:30JBK - Rovaniemi -:-
17:30LAUTP - JaPS -:-
17:30MaPS - SalPa -:-
17:30MyPa - Vaajakoski -:-
17:30RiPS - Mariehamn -:-
17:30SiU - KTP -:-
18:00FC Kirkkonummi - Keski-Uusimaa -:-
18:00Kiisto - KPV Kokkola -:-
18:00Lahden Reipas - JJK Jyvaskyla -:-
18:00OTP - Jaro -:-
18:00PoPo - Poxyt 2 -:-
18:00Roi United - GBK Kokkola -:-
18:00SIF - SJK Akatemia -:-
18:00ViPa - Mikkeli -:-
18:15TPS 3 - Ilves 2 -:-
18:30KaaPo - TPS -:-
18:30LePa - EPS -:-
19:00Atlantis - EsPa 2 -:-
19:00Atletico Malmi - PK-35 -:-
19:00EBK - Futura -:-
19:00EsPa - Honka -:-
19:00Finnkurd - TuPS -:-
19:00POHU/KY - KaPa -:-
19:00Poxyt - VJS -:-
19:10Gnistan/M35 - JaPS 2 -:-
19:15VJS 2 - Gnistan -:-
GAMBIA: GFA League
18:30BST Galaxy - Samger -:-18:30TMT - Marimoo -:-
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga
17:00Gagra - Dinamo Tbilisi -:-18:00Kolkheti 1913 - Dila Gori -:-
19:00Dinamo Batumi - Samtredia -:-
GERMANY: Regionalliga Bayern
19:00Furth II - Wurzburger Kickers -:-GERMANY: Oberliga Hamburg
19:30Duneberg - Suderelbe -:-GERMANY: Oberliga Hessen
19:30Viktoria Griesheim - Hanau -:-GERMANY: Oberliga Bayern Nord
19:00Donaustauf - Regensburg II -:-19:00Gebenbach - Kornburg -:-
ICELAND: Super Cup Women
21:30Valur W - Vikingur Reykjavik W -:-INDONESIA: Liga 1
10:00Persebaya - Dewa United -:-14:00FC Bhayangkara - Persik Kediri -:-
14:00PSM Makassar - PSIS Semarang -:-
IRAN: Division 1
14:45Khooshe Talaee - Esteghlal Molasani -:-IRAQ: Stars League
17:00Al Minaa - Karbala -:-17:00Al Talaba - Newroz -:-
17:00Erbil - Al Shorta -:-
17:00Naft Missan - Al Kahraba -:-
17:00Zakho - Al Quwa Al Jawiya -:-
IRELAND: Division 1
20:45Wexford - Longford -:-KYRGYZSTAN: Premier Liga
10:30Kyrgyzaltyn - Alay Osh -:-12:30Dordoi Bishkek - Muras United -:-
LATVIA: Virsliga
16:30Tukums 2000 - Riga FC -:-MEXICO: Liga Premier Serie A
04:05Cafetaleros - Irapuato 0:2MEXICO: Liga MX Women - Clausura
01:00Atlas W - Pachuca W 1:303:00U.A.N.L.- Tigres W - Club America W 1:2
03:06Santos Laguna W - Puebla W 0:1
05:10Club Tijuana W - Necaxa W 3:0
MOLDOVA: Super Liga - Relegation Group
15:00Saxan Gagauz Yeri - Drochia -:-15:00Victoria - Floresti -:-
MONGOLIA: Premier League
10:15Deren - Brera Ilch -:-13:15Khaan Khuns-Erchim - Bavarians -:-
NETHERLANDS: Divisie 1 U18 - Spring Season
15:00PSV U18 - Utrecht U18 -:-NETHERLANDS: KNVB Beker Women
19:30Ajax W - Feyenoord W -:-NIGERIA: NPFL
16:30Enyimba - Heartland -:-17:00Enugu Rangers - Abia Warriors -:-
17:00Gombe - Kwara -:-
17:00Sporting Lagos - Sunshine Stars -:-
18:30Akwa United - Niger Tornadoes -:-
18:30Bayelsa United - Katsina Utd -:-
18:30Bendel - Kano Pillars -:-
18:30Rivers United - Plateau United -:-
18:30Shooting - Lobi Stars -:-
NORTHERN IRELAND: NIFL Premiership - Championship Group
20:45Crusaders - Cliftonville -:-20:45Glentoran - Larne -:-
20:45Linfield - Coleraine -:-
NORTHERN IRELAND: NIFL Premiership - Relegation Group
20:45Ballymena - Glenavon -:-20:45Dungannon - Loughgall -:-
20:45Newry City - Carrick Rangers -:-
NORTHERN IRELAND: NIFL Championship
20:45Dergview - H&W Welders -:-NORTHERN IRELAND: NIFL Championship - Relegation Group
20:45Ards - Ballyclare -:-NORWAY: Eliteserien
19:00KFUM Oslo - Stromsgodset -:-NORWAY: Division 3 - Group 3
19:00Mjondalen 2 - Baerum Sportsklubb -:-NORWAY: Division 3 - Group 5
19:00Bjorkelangen - Aalesund 2 -:-PANAMA: LPF - Apertura
23:00Alianza - Potros del Este -:-PARAGUAY: Division Intermedia
23:15Recoleta - Deportivo Santani 6:000:15Atl. Tembetary - Rubio Nu 1:0
PERU: Liga 1 - Apertura
02:30Deportivo Garcilaso - Sporting Cristal 2:3PERU: Liga 2
20:00Deportivo Coopsol - Comerciantes -:-22:30Juan Pablo II - ADA Jaen -:-
PORTUGAL: Liga Portugal
21:15Famalicao - Sporting CP -:-PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Championship Group
12:00Torreense U23 - Estrela U23 -:-16:00Benfica U23 - Famalicao U23 -:-
16:00Gil Vicente U23 - Vizela U23 -:-
PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Relegation Group
12:00Rio Ave U23 - Santa Clara U23 -:-12:00SC Farense U23 - Leixoes U23 -:-
QATAR: QSL
17:30Shamal - Al Wakra -:-19:30Al Markhiya - Al-Gharafa -:-
RUSSIA: Russian Cup - Play Offs
18:30CSKA Moscow - Baltika -:-SAUDI ARABIA: Division 1
18:05Al Batin - Al Adalah -:-18:05Al Kholood - Ohod -:-
19:45Jeddah - Al Qadisiya -:-
SCOTLAND: League One
20:45Edinburgh City - Montrose 0:0SCOTLAND: Highland League
21:00Keith - Brechin -:-SCOTLAND: Lowland League
20:45Albion Rovers - East Kilbride -:-20:45Broomhill - Bo'ness United -:-
20:45Civil Service Strollers - Gretna 2008 -:-
SIERRA LEONE: Premier League
18:15Mighty Blackpool - Ports Authority -:-SLOVAKIA: Slovak Cup
15:30Ruzomberok - Lipany -:-SOUTH AFRICA: Motsepe Foundation Championship
15:00JDR Stars - Black Leopards -:-15:00Magesi - Hungry Lions -:-
15:00Milford FC - Marumo Gallants -:-
15:00NB La Masia - Baroka -:-
19:30Maritzburg Utd - Pretoria U. -:-
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U20
23:00Paraguay U20 W - Peru U20 W 2:101:30Uruguay U20 W - Argentina U20 W 0:1
23:00Chile U20 W - Bolivia U20 W -:-
SWEDEN: Superettan
19:00Oster - Orebro -:-TANZANIA: Ligi Kuu Bara
15:00Mtibwa Sugar - Kinondoni MC -:-18:00Dodoma Jiji - JKT Tanzania -:-
TRINIDAD AND TOBAGO: TT Premier League
22:00Sando - Morvant Caledonia Utd -:-UGANDA: Premier League
15:00UPDF - Gadaffi -:-15:00URA SC - NEC FC -:-
UKRAINE: U19 League
11:00Ch. Odessa U19 - Oleksandriya U19 -:-UNITED ARAB EMIRATES: UAE League
16:00Ajman - Al Bataeh -:-16:00Al Jazira - Khorfakkan -:-
URUGUAY: Primera Division - Apertura
00:00Wanderers - Liverpool M. -:-USA: MLS Next Pro
01:30Atlanta United 2 - Philadelphia Union II 0:5VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura
01:00Puerto Cabello - Metropolitanos 2:3WALES: Cymru South
20:30Caerau Ely - Abertillery Bluebirds -:-WALES: Cymru North
20:30Buckley - Guilsfield -:-20:45Mold Alexandra - Flint -:-
21:00Holywell - Llanidloes -:-
WORLD: Friendly International
14:00Cyprus U17 - Montenegro U17 -:-WORLD: Club Friendly
15:00Degerfors (Swe) - Vasteras SK (Swe) -:-WORLD: Friendly International Women
10:30Turkey U16 W - Vietnam U16 W -:-11:00Wales U16 W - Paraguay U16 W -:-
14:00Botswana U16 W - USA U16 W -:-
15:30China U16 W - Uganda U16 W -:-
Bet on Soccer from your mobile with 1xbet!
Soccer | Hockey | Tennis | Basketball | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | More sports »
Livecore.cz - website for soccer fans! Here you can find games that are being played today, as well as all major league game scores from around the world!