Soccer » Today » All Games
Bet on Soccer from your mobile with 1xBet!
ENGLAND: Premier League
21:00Brighton - Manchester City -:-ITALY: Serie A
20:00Udinese - AS Roma 1:1NETHERLANDS: Eredivisie
45+'Heerenveen - PSV 0:421:00G.A. Eagles - Feyenoord -:-
SOUTH AMERICA: Copa Libertadores - Group Stage
00:00Botafogo RJ (Bra) - U. de Deportes (Per) 3:100:00Huachipato (Chi) - The Strongest (Bol) 0:0
00:00Nacional (Uru) - Dep. Tachira (Ven) 2:1
02:30Bolivar (Bol) - Flamengo RJ (Bra) 2:1
02:30Ind. del Valle (Ecu) - Palmeiras (Bra) 2:3
02:30Libertad Asuncion (Par) - River Plate (Arg) 1:2
00:00Cerro Porteno (Par) - Fluminense (Bra) -:-
00:00Cobresal (Chi) - Talleres Cordoba (Arg) -:-
ALGERIA: U21 League
16:00PostponedBen Aknoun U21 - Kabylie U21 -:-16:00PostponedBiskra U21 - ES Setif U21 -:-
16:00PostponedConstantine U21 - USM Alger U21 -:-
16:00PostponedOran U21 - CR Belouizdad U21 -:-
17:00ASO Chlef U21 - Magra U21 2:0
17:00El Bayadh U21 - Khenchela U21 0:0
17:00MC Alger U21 - Paradou U21 0:1
17:00Saoura U21 - US Souf U21 5:0
ANDORRA: Andorra Cup
20:30Atletic Escaldes - UE Santa Coloma -:-ANTIGUA & BARBUDA: ABFA Premier League
02:00Willikies - Ottos Rangers -:-ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
56'Deportivo Metalurgico - Estrella Del Sur 0:2ARGENTINA: Reserve League - First stage
00:00Central Cordoba 2 - Sarmiento Junin 2 1:000:00Talleres Cordoba 2 - Tigre 2 2:0
20:00Newells Old Boys 2 - Estudiantes L.P. 2 -:-
20:00Platense 2 - Union de Santa Fe 2 -:-
20:00River Plate 2 - Instituto 2 -:-
20:30San Lorenzo 2 - Deportivo Riestra 2 -:-
00:00Ind. Rivadavia 2 - Argentinos Jrs 2 -:-
ARMENIA: First League
14:00Pyunik Yerevan 2 - Ararat Yerevan 2 2:016:00Urartu 2 - Noah 2 4:2
ASIA: AFC Asian Cup U23 - Play Offs
16:00Qatar U23 - Japan U23 2:4aet3'South Korea U23 - Indonesia U23 0:0
AUSTRALIA: NPL Northern NSW
06:30Adamstown Rosebud - Weston Workers 0:2AUSTRALIA: NPL South Australia
12:00FK Beograd - Campbelltown City 2:2AUSTRIA: Regionalliga East
19:30Austria Vienna (Am) - Kremser -:-AZERBAIJAN: I Liqa
13:30Araz Saatli - Karvan 2:414:00Imisli FK - Zaqatala 2:1
14:00Lokbatan - MOIK Baku 1:1
BELGIUM: Jupiler Pro League - Championship Group
20:30Antwerp - Royale Union SG -:-BRAZIL: Serie C - First stage
01:00Aparecidense - Sampaio Correa 2:0BRAZIL: Acreano - Second stage
22:30Rio Branco - Humaita -:-00:30Independencia - Sao Francisco FC -:-
BRAZIL: Gaucho 2
00:00Monsoon - Lajeadense 0:000:00Veranopolis - Esportivo 1:0
00:30Frederiquense - Gaucho 2:1
00:30Passo Fundo - GE Gloria 0:0
20:00EC Cruzeiro - Brasil Farroupilha -:-
20:00GE Bage - Pelotas -:-
00:00Aimore - Inter Santa Maria -:-
BRAZIL: Paulista A3 - Play Offs
00:30Gremio Prudente - Votuporanguense 2:2BRAZIL: Brasileiro U20
20:00Atletico GO U20 - Gremio U20 -:-21:00Cuiaba U20 - RB Bragantino U20 -:-
22:30Botafogo U20 - Fluminense U20 -:-
BRAZIL: Paranaense U20 - First stage
20:00Prudentopolis U20 - Rolandia EC U20 -:-20:30Iraty U20 - Operario PR U20 -:-
CANADA: Championship
01:30Toronto FC - Simcoe County Rovers 5:0CHAD: Premiere Division - LPFN
16:45Agri - Tchad - Renaissance -:-16:45Algoy - Elect Sport -:-
16:45As Dgssie - Ascot -:-
COLOMBIA: Copa Colombia
23:00Jaguares de Cordoba - Llaneros 2:1pen02:00Leones - Pereira 1:2pen
02:30Santa Fe - Inter Palmira 1:0
00:30Patriotas - Bucaramanga -:-
COSTA RICA: Primera Division - Clausura
04:00Liberia - San Carlos 3:3DENMARK: 1st Division - Promotion Group
75'Fredericia - Aalborg 2:1ECUADOR: Serie B
02:00Leones del Norte - San Antonio 0:1EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
23:00Fuerte San Francisco - FAS 0:223:3011 Deportivo - Platense Municipal 0:0
03:00Alianza FC - Dragon 6:1
03:30Metapan - Jocoro 2:0
03:30Municipal Limeno - Luis Angel Firpo 2:2
ENGLAND: Professional Development League
20:00Sheffield Utd U21 - Sheffield Wed U21 -:-ENGLAND: Women's National League North
20:45FC Halifax W - Nottingham W -:-FAROE ISLANDS: Faroe Islands Cup
16:00Toftir - IF Fuglafjordur 1:0Half TimeStreymur - 07 Vestur Sorvagur 2:0
20:00B36 Torshavn - Skala Itrottarfelag -:-
FINLAND: Kakkonen Group A
17:30JaPS 2 - Kiffen 0:1FINLAND: Kakkonen Group B
79'Ilves 2 - VJS 1:1FINLAND: Suomen Cup
18'NoPS 2 - VaKP 0:0GERMANY: Oberliga Bayern Süd
20:00Kirchheimer - Kirchanschoring -:-GREECE: Gamma Ethniki - Group 3
10:00Ellas Syrou - PAO Varda 4:010:00Ialisos - Kyanos A. V. 1:0
10:00Marko - Afantou 1:0
10:00Panegialios FC - Korinthos 3:1
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura - Play Offs
23:00Deportivo Achuapa - Deportivo Mixco 0:204:00Comunicaciones - Coban Imperial 1:0
GUINEA: Ligue 1
18:00Milo FC - Wakriya -:-HONDURAS: Liga Nacional - Clausura
01:15Olancho - Vida 1:103:30UPNFM - Olimpia 1:0
HUNGARY: Hungarian Cup Women
20:00Gyor W - MTK Hungaria W -:-ICELAND: Icelandic Cup
16:00Arbaer - Fram 0:316:00Haukar - Vestri 2:4
16:00Hottur / Huginn - Fylkir 0:1
16:00Vestmannaeyjar - Grindavik 1:2
17:00Afturelding - Dalvik/Reynir 4:1
17:00Akranes - Tindastoll 3:0
17:00Grotta - Thor Akureyri 0:3
Extra TimeKA Akureyri - IR Reykjavik 2:1
17:00Vikingur Reykjavik - Vidir 4:1
Half TimeIH Hafnarfjordur - Hafnir 4:1
21:15Keflavik - Breidablik -:-
INDONESIA: Liga 1
10:00Barito Putera - FC Bhayangkara 1:510:00Dewa United - Madura United 2:2
14:00Arema FC - PSM Makassar 3:2
14:00Persib Bandung - Borneo 2:1
IRAN: Hazfi Cup
16:15Mes Rafsanjan - Paykan 2:1penIRAQ: Stars League
14:45Al Kahraba - Zakho 1:317:00Al Minaa - Newroz 1:4
17:00PostponedAl Najaf - Al Karkh -:-
17:00Al Quwa Al Jawiya - Karbala 2:1
17:00PostponedAl Shorta - Al Quwa Al Jawiya -:-
17:00PostponedBaghdad - Duhok -:-
17:00PostponedKarbala - Al Kahraba -:-
18'Al Naft - Al Shorta 0:0
IVORY COAST: Ligue 1
71'Korhogo - ASEC Mimosas 0:0JORDAN: Premier League
17:00Al Salt - Maan 2:019:45Al Jalil - Moghayer Al Sarhan -:-
KAZAKHSTAN: First Division
11:00Ekibastuz - Aktobe 2 3:011:00Turkistan - Kaisar Kyzylorda 2 0:0
13:00Kaspij Aktau - Ulytau 3:2
13:00Khan Tengri - Kairat Almaty 2 0:3
LEBANON: Premier League - Losers stage
13:30Al Hikma - Tripoli 1:0MALI: Premiere Division
Half TimeBougouba - Korofina 1:020:30Onze Createurs - Black Stars -:-
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura - Play Offs
03:00Celaya - Tapatio 4:305:05Atletico La Paz - Venados 3:1
MEXICO: Liga Premier Serie A
00:00Colima FC - Mexicali 1:0MEXICO: Liga Premier Serie B - Play Offs
00:00Pachuca 2 - Uruapan 3:003:00Santiago - CDM 3:1
MYANMAR: MNL League Cup
11:30Mahar United - University 5:211:30Shwe Pyi Thar - Yangon Utd 0:3
NETHERLANDS: Derde Divisie
20:00TEC - HV & CV Quick -:-NETHERLANDS: Eredivisie Women
3'Ajax W - AZ Alkmaar W 0:0NICARAGUA: Liga Primera - Clausura
23:00Matagalpa - Managua FC 0:203:00Masachapa - Esteli 1:5
03:00Ocotal - Sport Sebaco 3:0
23:00Jalapa - UNAN-Managua -:-
NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clausura
00:00Masachapa U20 - Esteli U20 0:500:00Ocotal U20 - Sport Sebaco U20 6:1
20:00Jalapa U20 - UNAN-Managua U20 -:-
23:00Diriangen U20 - Ferretti U20 -:-
NIGERIA: NPFL
17:00Rivers United - Katsina Utd 2:0NORTH & CENTRAL AMERICA: CONCACAF Champions Cup
02:15Columbus Crew - Monterrey 2:1NORWAY: NM Cup
17:00Oppsal - Valerenga 0:477'Eik-Tonsberg - Fredrikstad 2:3
76'Honefoss - Sarpsborg 08 1:2
PERU: Liga 2
02:00Binacional - Ayacucho 2:3PERU: Liga Women
20:00UNSAAC W - FBC Melgar W -:-22:00Dep. Municipal W - Carlos Mannucci W -:-
POLAND: Division 1
74'Motor Lublin - Chrobry Glogow 1:170'Termalica B-B. - Odra Opole 0:1
20:30GKS Katowice - Leczna -:-
PORTUGAL: Liga Portugal 2
33'Leiria - Penafiel 0:1PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Championship Group
15:30Estrela U23 - Benfica U23 0:415:30Famalicao U23 - Gil Vicente U23 0:1
15:30Sporting CP U23 - Torreense U23 1:0
15:30Vizela U23 - Estoril U23 0:0
ROMANIA: Liga 1 - Championship Group
20:45Univ. Craiova - CFR Cluj -:-ROMANIA: Liga 1 - Relegation Group
15:45UTA Arad - Otelul 3:174'FC Hermannstadt - Petrolul 1:0
ROMANIA: Liga 2 - Championship Group
72'Gloria Buzau - Hunedoara 1:2ROMANIA: Liga 1 Women - Relegation Group
16:00Gloria 2018 Bistrita W - Targu Mures W 10:0RUSSIA: Premier League
15:00Ural - FK Rostov 0:117:15Fakel Voronezh - Krylya Sovetov 0:1
19:30Akhmat Grozny - Sochi -:-
3'CSKA Moscow - Spartak Moscow 0:0
RWANDA: Premier League
15:00Kiyovu - Mukura Victory Sports 1:1SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
17:00Al Feiha - Al Taee 1:020:00Al Riyadh - Al Ahli SC -:-
20:00Al Wehda - Al Hazem -:-
SLOVENIA: Slovenian Cup
20:00Mura - Rogaska -:-SOMALIA: National league
14:30Mogadishu City - Sahafi 3:0SOUTH AMERICA: Copa Sudamericana - Group Stage
00:00Coquimbo (Chi) - Racing Club (Arg) 1:200:00Danubio (Uru) - Athletico-PR (Bra) 0:1
02:00Bragantino (Bra) - Sp. Luqueno (Par) 2:1
02:30Tomayapo (Bol) - Belgrano (Arg) 0:2
04:00Rayo Zuliano (Ven) - Ameliano (Par) 0:4
00:00Metropolitanos (Ven) - Lanus (Arg) -:-
00:00Nacional Asuncion (Par) - Racing Montevideo (Uru) -:-
SOUTH KOREA: WK League Women
09:00Boeun Sangmu W - Hwacheon W 0:212:00Changnyeong W - Seoul W 0:0
12:00Gyeongju W - Incheon Hyundai Steel W 1:2
12:00Sejong Sportstoto W - Suwon FC W 0:2
SPAIN: Tercera RFEF - Group 10
33'Cordoba B - Ciudad de Lucena 0:0SWEDEN: Allsvenskan
33'Djurgarden - Malmo FF 0:033'Halmstad - Hammarby 0:0
33'Kalmar - GAIS 0:1
33'Norrkoping - Elfsborg 0:1
33'Vasteras SK - Mjallby 0:1
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1
19:30La Chaux-De-Fonds - Coffrane -:-UGANDA: Premier League
15:00Bright Stars - Kampala City 2:215:00Gadaffi - Villa 0:1
UKRAINE: U19 League
11:00LNZ Cherkasy U19 - Shakhtar Donetsk U19 1:4USA: MLS Next Pro
01:30Atlanta United 2 - Chattanooga 1:0WORLD: Friendly International
11:00Romania U16 - Poland U16 3:012:00Spain U18 - Switzerland U18 3:0
14:00Azerbaijan U16 - Uzbekistan U16 0:2
16:00Denmark U16 - China U16 4:4
17:00Belarus U16 - Tajikistan U16 5:1
WORLD: Club Friendly Women
12:30Koln W (Ger) - PSV W (Ned) 3:2ZIMBABWE: Premier Soccer League
15:00Arenel Movers - Manica 0:115:00CAPS Utd - GreenFuel 3:0
15:00AbandonedChegutu Pirates - Dynamos 0:1
Bet on Soccer from your mobile with 1xBet!
Soccer | Hockey | Tennis | Basketball | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | More sports »
Livecore.cz - website for soccer fans! Here you can find games that are being played today, as well as all major league game scores from around the world!