Soccer » Today » All Games
Bet on Soccer from your mobile with 1xBet!
ENGLAND: Premier League
21:00Brighton - Manchester City -:-ITALY: Serie A
20:00Udinese - AS Roma 1:1NETHERLANDS: Eredivisie
18:45Heerenveen - PSV -:-21:00G.A. Eagles - Feyenoord -:-
SOUTH AMERICA: Copa Libertadores - Group Stage
90+'Botafogo RJ (Bra) - U. de Deportes (Per) 2:090+'Huachipato (Chi) - The Strongest (Bol) 0:0
90+'Nacional (Uru) - Dep. Tachira (Ven) 2:1
02:30Bolivar (Bol) - Flamengo RJ (Bra) -:-
02:30Ind. del Valle (Ecu) - Palmeiras (Bra) -:-
02:30Libertad Asuncion (Par) - River Plate (Arg) -:-
00:00Cerro Porteno (Par) - Fluminense (Bra) -:-
00:00Cobresal (Chi) - Talleres Cordoba (Arg) -:-
ALGERIA: U21 League
16:00PostponedBen Aknoun U21 - Kabylie U21 -:-16:00PostponedBiskra U21 - ES Setif U21 -:-
16:00PostponedConstantine U21 - USM Alger U21 -:-
16:00PostponedOran U21 - CR Belouizdad U21 -:-
17:00ASO Chlef U21 - Magra U21 -:-
17:00El Bayadh U21 - Khenchela U21 -:-
17:00MC Alger U21 - Paradou U21 -:-
17:00Saoura U21 - US Souf U21 -:-
ANDORRA: Andorra Cup
20:30Atletic Escaldes - UE Santa Coloma -:-ANTIGUA & BARBUDA: ABFA Premier League
02:00Willikies - Ottos Rangers -:-ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
18:15Deportivo Metalurgico - Estrella Del Sur -:-ARGENTINA: Reserve League - First stage
90+'Central Cordoba 2 - Sarmiento Junin 2 1:090+'Talleres Cordoba 2 - Tigre 2 1:0
20:00Newells Old Boys 2 - Estudiantes L.P. 2 -:-
20:00Platense 2 - Union de Santa Fe 2 -:-
20:00River Plate 2 - Instituto 2 -:-
20:30San Lorenzo 2 - Deportivo Riestra 2 -:-
00:00Ind. Rivadavia 2 - Argentinos Jrs 2 -:-
ARMENIA: First League
14:00Pyunik Yerevan 2 - Ararat Yerevan 2 -:-16:00Urartu 2 - Noah 2 -:-
ASIA: AFC Asian Cup U23 - Play Offs
16:00Qatar U23 - Japan U23 -:-19:30South Korea U23 - Indonesia U23 -:-
AUSTRALIA: NPL Northern NSW
06:30Adamstown Rosebud - Weston Workers -:-AUSTRALIA: NPL South Australia
12:00FK Beograd - Campbelltown City -:-AUSTRIA: Regionalliga East
19:30Austria Vienna (Am) - Kremser -:-AZERBAIJAN: I Liqa
13:30Araz Saatli - Karvan -:-14:00Imisli FK - Zaqatala -:-
14:00Lokbatan - MOIK Baku -:-
BELGIUM: Jupiler Pro League - Championship Group
20:30Antwerp - Royale Union SG -:-BELGIUM: 1st National Women
19:00St. Liege II W - Club Brugge II W -:-BRAZIL: Serie C - First stage
Half TimeAparecidense - Sampaio Correa 1:0BRAZIL: Acreano - Second stage
22:30Rio Branco - Humaita -:-00:30Independencia - Sao Francisco FC -:-
BRAZIL: Gaucho 2
89'Monsoon - Lajeadense 0:087'Veranopolis - Esportivo 0:0
58'Frederiquense - Gaucho 2:1
60'Passo Fundo - GE Gloria 0:0
20:00EC Cruzeiro - Brasil Farroupilha -:-
20:00GE Bage - Pelotas -:-
00:00Aimore - Inter Santa Maria -:-
BRAZIL: Paulista A3 - Play Offs
52'Gremio Prudente - Votuporanguense 1:1BRAZIL: Brasileiro U20
20:00Atletico GO U20 - Gremio U20 -:-21:00Cuiaba U20 - RB Bragantino U20 -:-
22:30Botafogo U20 - Fluminense U20 -:-
CANADA: Championship
21'Toronto FC - Simcoe County Rovers 0:0CHAD: Premiere Division - LPFN
16:45Agri - Tchad - Renaissance -:-16:45Algoy - Elect Sport -:-
16:45As Dgssie - Ascot -:-
COLOMBIA: Copa Colombia
23:00Jaguares de Cordoba - Llaneros 2:1pen02:00Leones - Pereira -:-
02:30Santa Fe - Inter Palmira -:-
00:30Patriotas - Bucaramanga -:-
COSTA RICA: Primera Division - Clausura
04:00Liberia - San Carlos -:-DENMARK: 1st Division - Promotion Group
18:00Fredericia - Aalborg -:-ECUADOR: Serie B
02:00Leones del Norte - San Antonio -:-EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
23:00Fuerte San Francisco - FAS 0:223:3011 Deportivo - Platense Municipal 0:0
03:00Alianza FC - Dragon -:-
03:30Metapan - Jocoro -:-
03:30Municipal Limeno - Luis Angel Firpo -:-
ENGLAND: Professional Development League
20:00Sheffield Utd U21 - Sheffield Wed U21 -:-ENGLAND: Women's National League North
20:45FC Halifax W - Nottingham W -:-FAROE ISLANDS: Faroe Islands Cup
16:00Toftir - IF Fuglafjordur -:-18:30Streymur - 07 Vestur Sorvagur -:-
20:00B36 Torshavn - Skala Itrottarfelag -:-
FINLAND: Kakkonen Group A
17:30JaPS 2 - Kiffen -:-FINLAND: Kakkonen Group B
18:00Ilves 2 - VJS -:-FINLAND: Suomen Cup
19:15NoPS 2 - VaKP -:-GERMANY: Oberliga Bayern Süd
20:00Kirchheimer - Kirchanschoring -:-GREECE: Gamma Ethniki - Group 3
17:00Ellas Syrou - PAO Varda -:-10:00Ialisos - Kyanos A. V. -:-
10:00Marko - Afantou -:-
10:00Panegialios FC - Korinthos -:-
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura - Play Offs
23:00Deportivo Achuapa - Deportivo Mixco 0:204:00Comunicaciones - Coban Imperial -:-
HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture
22:00Racing Haitien - America des Cayes -:-HONDURAS: Liga Nacional - Clausura
36'Olancho - Vida 1:003:30UPNFM - Olimpia -:-
HUNGARY: Hungarian Cup Women
20:00Gyor W - MTK Hungaria W -:-ICELAND: Icelandic Cup
16:00Arbaer - Fram -:-16:00Haukar - Vestri -:-
16:00Hottur / Huginn - Fylkir -:-
16:00Vestmannaeyjar - Grindavik -:-
17:00Afturelding - Dalvik/Reynir -:-
17:00Akranes - Tindastoll -:-
17:00Grotta - Thor Akureyri -:-
17:00KA Akureyri - IR Reykjavik -:-
17:00Vikingur Reykjavik - Vidir -:-
18:30IH Hafnarfjordur - Hafnir -:-
21:15Keflavik - Breidablik -:-
INDONESIA: Liga 1
10:00Barito Putera - FC Bhayangkara -:-10:00Dewa United - Madura United -:-
14:00Arema FC - PSM Makassar -:-
14:00Persib Bandung - Borneo -:-
IRAN: Hazfi Cup
16:15Mes Rafsanjan - Paykan -:-IRAQ: Stars League
14:45Al Kahraba - Zakho -:-17:00Al Minaa - Newroz -:-
17:00PostponedAl Najaf - Al Karkh -:-
17:00Al Quwa Al Jawiya - Karbala -:-
17:00PostponedAl Shorta - Al Quwa Al Jawiya -:-
17:00PostponedBaghdad - Duhok -:-
17:00PostponedKarbala - Al Kahraba -:-
19:15Al Naft - Al Shorta -:-
IVORY COAST: Ligue 1
18:00Korhogo - ASEC Mimosas -:-JORDAN: Premier League
17:00Al Salt - Maan -:-19:45Al Jalil - Moghayer Al Sarhan -:-
KAZAKHSTAN: First Division
11:00Ekibastuz - Aktobe 2 -:-11:00Turkistan - Kaisar Kyzylorda 2 -:-
13:00Kaspij Aktau - Ulytau -:-
13:00Khan Tengri - Kairat Almaty 2 -:-
LEBANON: Premier League - Losers stage
13:30Al Hikma - Tripoli -:-MALI: Premiere Division
18:30Bougouba - Korofina -:-20:30Onze Createurs - Black Stars -:-
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura - Play Offs
03:00Celaya - Tapatio -:-05:05Atletico La Paz - Venados -:-
MEXICO: Liga Premier Serie A
85'Colima FC - Mexicali 1:0MEXICO: Liga Premier Serie B - Play Offs
84'Pachuca 2 - Uruapan 2:003:00Santiago - CDM -:-
MYANMAR: MNL League Cup
11:00Shwe Pyi Thar - Yangon Utd -:-11:30Mahar United - University -:-
NETHERLANDS: Derde Divisie
20:00TEC - HV & CV Quick -:-NETHERLANDS: Eredivisie Women
19:30Ajax W - AZ Alkmaar W 0:0NICARAGUA: Liga Primera - Clausura
23:00Matagalpa - Managua FC 0:203:00Masachapa - Esteli -:-
03:00Ocotal - Sport Sebaco -:-
23:00Jalapa - UNAN-Managua -:-
NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clausura
90'Masachapa U20 - Esteli U20 0:590+'Ocotal U20 - Sport Sebaco U20 5:1
20:00Jalapa U20 - UNAN-Managua U20 -:-
23:00Diriangen U20 - Ferretti U20 -:-
NIGERIA: NPFL
17:00Rivers United - Katsina Utd -:-NORTH & CENTRAL AMERICA: CONCACAF Champions Cup
02:15Columbus Crew - Monterrey -:-NORWAY: NM Cup
17:00Oppsal - Valerenga -:-18:00Eik-Tonsberg - Fredrikstad -:-
18:00Honefoss - Sarpsborg 08 -:-
PERU: Liga 2
02:00Binacional - Ayacucho -:-PERU: Liga Women
20:00UNSAAC W - FBC Melgar W -:-22:00Dep. Municipal W - Carlos Mannucci W -:-
POLAND: Division 1
18:00Motor Lublin - Chrobry Glogow -:-18:00Termalica B-B. - Odra Opole -:-
20:30GKS Katowice - Leczna -:-
PORTUGAL: Liga Portugal 2
19:00Leiria - Penafiel -:-PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Championship Group
15:30Estrela U23 - Benfica U23 -:-15:30Famalicao U23 - Gil Vicente U23 -:-
15:30Sporting CP U23 - Torreense U23 -:-
15:30Vizela U23 - Estoril U23 -:-
ROMANIA: Liga 1 - Championship Group
20:45Univ. Craiova - CFR Cluj -:-ROMANIA: Liga 1 - Relegation Group
15:45UTA Arad - Otelul -:-18:00FC Hermannstadt - Petrolul -:-
ROMANIA: Liga 2 - Championship Group
18:00Gloria Buzau - Hunedoara -:-ROMANIA: Liga 1 Women - Relegation Group
16:00Gloria 2018 Bistrita W - Targu Mures W -:-RUSSIA: Premier League
15:00Ural - FK Rostov -:-17:15Fakel Voronezh - Krylya Sovetov -:-
19:30Akhmat Grozny - Sochi -:-
19:30CSKA Moscow - Spartak Moscow -:-
RWANDA: Premier League
15:00Kiyovu - Mukura Victory Sports -:-SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
17:00Al Feiha - Al Taee -:-20:00Al Riyadh - Al Ahli SC -:-
20:00Al Wehda - Al Hazem -:-
SLOVENIA: Slovenian Cup
20:00Mura - Rogaska -:-SOMALIA: National league
14:30Mogadishu City - Sahafi -:-SOUTH AMERICA: Copa Sudamericana - Group Stage
90'Coquimbo (Chi) - Racing Club (Arg) 1:290+'Danubio (Uru) - Athletico-PR (Bra) 0:1
02:00Bragantino (Bra) - Sp. Luqueno (Par) -:-
02:30Tomayapo (Bol) - Belgrano (Arg) -:-
04:00Rayo Zuliano (Ven) - Ameliano (Par) -:-
00:00Metropolitanos (Ven) - Lanus (Arg) -:-
00:00Nacional Asuncion (Par) - Racing Montevideo (Uru) -:-
SOUTH KOREA: WK League Women
09:00Boeun Sangmu W - Hwacheon W -:-12:00Changnyeong W - Seoul W -:-
12:00Gyeongju W - Incheon Hyundai Steel W -:-
12:00Sejong Sportstoto W - Suwon FC W -:-
SPAIN: Tercera RFEF - Group 10
19:00Cordoba B - Ciudad de Lucena -:-SWEDEN: Allsvenskan
19:00Djurgarden - Malmo FF -:-19:00Halmstad - Hammarby -:-
19:00Kalmar - GAIS -:-
19:00Norrkoping - Elfsborg -:-
19:00Vasteras SK - Mjallby -:-
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1
19:30La Chaux-De-Fonds - Coffrane -:-UGANDA: Premier League
15:00Bright Stars - Kampala City -:-15:00Gadaffi - Villa -:-
UKRAINE: U19 League
11:00LNZ Cherkasy U19 - Shakhtar Donetsk U19 -:-USA: MLS Next Pro
21'Atlanta United 2 - Chattanooga 0:0WORLD: Friendly International
11:00Romania U16 - Poland U16 -:-12:00Spain U18 - Switzerland U18 -:-
14:00Azerbaijan U16 - Uzbekistan U16 -:-
16:00Denmark U16 - China U16 -:-
17:00Belarus U16 - Tajikistan U16 -:-
WORLD: Club Friendly Women
12:30Koln W (Ger) - PSV W (Ned) -:-ZIMBABWE: Premier Soccer League
15:00Arenel Movers - Manica -:-15:00CAPS Utd - GreenFuel -:-
15:00Chegutu Pirates - Dynamos -:-
Bet on Soccer from your mobile with 1xBet!
Soccer | Hockey | Tennis | Basketball | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | More sports »
Livecore.cz - website for soccer fans! Here you can find games that are being played today, as well as all major league game scores from around the world!