Soccer » 27.03.2024 » All Games
Bet on Soccer from your mobile with 1xbet!
NORTH & CENTRAL AMERICA: World Championship - Qualification - First stage
00:00Turks and Caicos Islands - Anguilla 1:2penALBANIA: First Division
14:00Apolonia Fier - Tomori Berat 2:114:00Besa Kavaje - Luzi 4:1
14:00Burreli - Bylis 1:0
14:00Kastrioti - AF Elbasani 2:2
14:00Korabi Peshkopi - Flamurtari 1:1
ANGOLA: Girabola
16:00PostponedPetro Atletico - Primeiro de Agosto -:-ARGENTINA: Primera B - Apertura
23:00Midland - Argentino de Merlo 0:119:30Laferrere - Flandria 1:1
ARGENTINA: Primera C - Apertura
19:30Central Ballester - Def. de Cambaceres 0:119:30Claypole - Argentino de Rosario 2:2
19:30General Lamadrid - Club Lujan 1:0
19:30Juventud Unida S. M. - Real Pilar 0:3
19:30Lugano - Deportivo Paraguayo 0:1
19:30Puerto Nuevo - Justo Jose de Urquiza 0:1
19:30Victoriano A. - Deportivo Espanol 0:0
19:35Leandro N. Alem - Atlas 2:1
23:00Central Cordoba - Yupanqui 0:3
23:00Ituzaingo - El Porvenir 1:4
23:00Mercedes - Berazategui 2:3
ARGENTINA: Copa Argentina
21:45Ind. Rivadavia - Argentino de Quilmes 1:0ARGENTINA: Reserve League - First stage
19:00Banfield 2 - Rosario Central 2 0:019:00Belgrano 2 - Barracas Central 2 1:1
19:00Deportivo Riestra 2 - Gimnasia L.P. 2 1:2
19:00Independiente 2 - Platense 2 3:0
19:00Tigre 2 - Godoy Cruz 2 0:2
23:00Atl. Tucuman 2 - San Lorenzo 2 1:1
23:30Boca Juniors 2 - Union de Santa Fe 2 1:1
ARUBA: Division di Honor - Relegation
01:00United FC - Atl. Deportivo 14:0AUSTRALIA: A-League Women
06:00Canberra W - Sydney W 1:0BELGIUM: National Division 1
20:00Saint Eloois - Thes Sport 1:1BELGIUM: 1st National Women
19:00Club Brugge II W - Alken W 4:019:00RFC Liege W - Leuven II W 0:5
20:00St. Liege II W - Westerlo W 1:3
BOSNIA AND HERZEGOVINA: Prva Liga - RS
15:00BSK Banja Luka - Omarska 5:215:00Drina Zvornik - Radnik Bijeljina 0:0
15:00Kozara - Nevesinje 5:0
15:00Kozarska Dubica - Ljubic Prnjavor 1:0
15:00Laktasi - Sutjeska Foca 3:0
15:00Leotar - Zeljeznicar Banja Luka 2:1
15:00Mrkonjic Grad - Famos Vojkovici 1:0
15:00Slavija - Prijedor 1:1
19:00Modrica - Romanija Pale 2:0
BRAZIL: Acreano - First stage
00:00Humaita - Placido de Castro 1:0BRAZIL: Amapaense
00:00Santana EC - Independente AP 1:100:00Santos AP - Macapa 1:3
BRAZIL: Carioca - Taca Rio
23:30Boavista - Botafogo RJ 0:4BRAZIL: Cearense 2
00:00Guarani de Juazeiro - Pacatuba 2:020:00Itapipoca - Pacajus 3:2
00:00Tiradentes - Icasa 1:3
00:00Tirol - Maranguape 4:1
BRAZIL: Gaucho - Play Offs
01:00Gremio - SER Caxias 3:2BRAZIL: Goiano - Play Offs
23:30Vila Nova FC - Aparecidense 3:0BRAZIL: Maranhense
19:30PostponedChapadinha - Sampaio Correa -:-BRAZIL: Paraense - Play Offs
00:00Aguia De Maraba - Paysandu PA 1:1BRAZIL: Paranaense - Play Offs
00:00Athletico-PR - Operario 1:0BRAZIL: Paulista - Play Offs
00:30Santos - Bragantino 3:1BRAZIL: Paulista A2 - Play Offs
23:00Ferroviaria - Juventus-SP 0:1pen23:30Sao Bento - Noroeste 1:2
00:00Piracicaba - Portuguesa Santista 1:1
00:00Sao Jose EC - Velo Clube 1:2
BRAZIL: Rondoniense
20:30Porto Velho - Vilhena EC 4:2BRAZIL: Roraimense - First stage
00:00Real Sao Luiz - GAS 1:202:00River-RR - Progresso 4:0
BRAZIL: Copa Alagoas - Play Offs
00:00Murici - CSA 0:3BRAZIL: Copa Rio U20
14:00Flamengo RJ U20 - Madureira U20 3:219:00Boavista U20 - Sampaio Correa FE U20 2:4
19:00Fluminense U20 - Audax RJ U20 3:0
19:00Nova Iguacu U20 - Vasco U20 0:4
19:00Portuguesa RJ U20 - Volta Redonda U20 1:1
BRAZIL: Copa Verde
00:00Cuiaba - Brasiliense 4:1BRAZIL: Baiano U20
19:00Catuense U20 - Alagoinhas U20 4:219:00Jacuipense U20 - Ypiranga U20 3:1
19:00Juazeirense U20 - Bahia U20 2:2
BRAZIL: Capixaba U20
19:00PostponedCTE Colatina U20 - Jaguare U20 -:-BRAZIL: Catarinense U20
19:00Nacao U20 - Barra FC U20 0:2BRAZIL: Brasileiro Women
19:00Avai Kindermann W - America Mineiro W 1:3BULGARIA: Third League - South-East
14:00Rodopa Smolyan - Atletik Kuklen 3:0CAMEROON: Elite One - Relegation Group
15:00Fovu Baham - Avion Academy 3:2CAMEROON: Elite Two - Championship Group
15:00PostponedAigle Moungo - Eding Sport -:-15:00PostponedBafmeng United - Feutcheu -:-
15:00PostponedPanthere - Bafoussam -:-
15:00PostponedTonnerre - Dragon de Yaounde -:-
CAMEROON: Elite Two - Relegation Group
15:00PostponedBafang - Renaissance -:-15:00PostponedFC Rangers of Bafut - Yafoot -:-
15:00PostponedFoncha - AS Fap -:-
15:00PostponedLeopard de Douala - Isohsa -:-
CHILE: Primera Division Women
20:30Everton W - Colo-Colo W 0:4COLOMBIA: Primera A - Apertura
22:00Bucaramanga - Aguilas 1:000:10Atl. Nacional - Jaguares de Cordoba 2:0
COLOMBIA: Primera B - Apertura
02:05Bogota - Tigres 0:1COSTA RICA: Primera Division - Clausura
00:00Zeledon - Sporting San Jose 1:201:00AD Santos - Guanacasteca 0:0
02:30Liberia - Alajuelense 0:4
22:00Grecia - Puntarenas FC 0:1
CROATIA: Prva NL
16:30Orijent - Vukovar 1991 0:0CZECH REPUBLIC: FNL
15:00Varnsdorf - Lisen 1:1DR CONGO: Ligue 1 - Championship Group
14:00Dauphins Noirs - Lubumbashi Sport 2:116:30Don Bosco - Aigles du Congo 1:2
DR CONGO: Ligue 1 - Relegation Group
14:30PostponedMotema Pembe - AC Kuya -:-ECUADOR: Serie B
01:00San Antonio - Cuniburo 1:021:00Nueve de Octubre - Guayaquil City 0:0
21:00Vargas Torres - Leones del Norte 1:1
EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
22:15Jocoro - FAS 1:322:30Aguila - 11 Deportivo 3:1
22:30Luis Angel Firpo - Fuerte San Francisco 1:0
22:30Platense Municipal - Municipal Limeno 1:1
ENGLAND: Women's National League North
20:45Huddersfield W - FC Halifax W 0:0EUROPE: Champions League Women - Play Offs
18:45Lyon W - SL Benfica W 4:121:00Chelsea W - Ajax W 1:1
GERMANY: Regionalliga North
18:30St. Pauli II - Phonix Lubeck 0:0GERMANY: Regionalliga Nordost
18:30Meuselwitz - Babelsberg 0:019:00Chemie Leipzig - Cottbus 3:0
GERMANY: Oberliga Hessen
19:30Eddersheim - Hanau 2:0GERMANY: Oberliga Bayern Nord
19:00Wurzburger FV - Neumarkt 1:2GERMANY: Oberliga Baden-Württemberg
19:00Pforzheim - Backnang 3:0GERMANY: Oberliga Niederrhein
19:30Frintrop - Schonnebeck 2:319:30Sonsbeck - Homberg 1:1
20:00Kleve - TVD Velbert 4:1
GREECE: Gamma Ethniki - Group 3
12:00Ermionidas-Ermis - Ellas Syrou 0:2GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura
22:00Deportivo Achuapa - Xinabajul 2:0ICELAND: League Cup - Play Offs
20:15Breidablik - Akranes 4:1INDIA: I-League 2
10:30Sudeva Delhi - Dempo 0:0INDONESIA: Liga 1
14:30Arema FC - Persebaya 0:114:30Dewa United - Persita 4:1
IRAN: Division 1
16:45Damash Gilan - Mes Shahr Babak 2:116:45Fajr Sepasi - Darya Babol 1:0
16:45Khooshe Talaee - Kheybar Khorramabad 0:1
16:45Mes Kerman - Ario Eslamshahr 2:0
16:45Mes Soongoun - Esteghlal Molasani 1:0
16:45Naft Gachsaran - Shahin Bandar Ameri 2:0
16:45Naft M.I.S - Shahre Raz 2:1
16:45Pars Janoobi Jam - Chadormalu 1:2
16:45Saipa - Astara 0:1
IRAQ: Super League
19:30Al Kahraba - Baghdad 1:0ITALY: Serie D - Group E
15:30Orvietana - Ghivizzano Borgo 3:0JAPAN: WE League Women
06:00Urawa W - Albirex Niigata W 2:0KENYA: Super League
10:00Kibera - Dimba Patriots 0:2MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura
02:05Cancun - Tapatio 1:104:05Alebrijes Oaxaca - Tepatitlan de Morelos 1:0
MEXICO: Liga Premier Serie A
00:00Mexicali - Gavilanes de Matamoros 0:1MEXICO: Liga MX U23 - Clausura
16:00Puebla U23 - Pachuca U23 1:2MOROCCO: Coupe du Trone
23:00Amal Tiznit - Adrar Souss 1:023:00FATH Casablanca - Wydad Fes 2:0
23:00Mouloudia Oujda - KAC Kenitra 2:1pen
23:00Stade Marocain - Moghreb Tetouan 0:4
NORTHERN IRELAND: NIFL Championship
21:00Bangor FC - Institute 0:1PARAGUAY: Primera Division - Apertura
23:00Tacuary - Ameliano 1:1POLAND: Polish Cup Women
13:30R. Rzeszow W - Slask Wroclaw W 0:314:00UKS SMS Lodz W - Stomilanki Olsztyn W 1:0pen
15:00Bielawa W - Gdansk W 0:1
17:00GKS Katowice W - Leczna W 2:1
QATAR: QFA Cup - Play Offs
19:30Al-Shahaniya - Al Bidda 1:2penROMANIA: Romanian Cup Women
14:00Vasas Odorhei W - FC Rapid Bucuresti W 4:2SAUDI ARABIA: Division 1
19:45Al Najma - Al Bukayriyah 3:1SCOTLAND: Highland League
21:00Buckie Thistle - Brechin 2:1SENEGAL: Ligue 1
17:30Diambars - Pikine 0:0SIERRA LEONE: Premier League
17:30PostponedBo Rangers - Kholifa Stars -:-17:30PostponedKahunla - Ports Authority -:-
17:30PostponedLuawa - Old Edwardians -:-
17:30PostponedSLIFA - Mighty Blackpool -:-
SLOVAKIA: 4. liga - Bratislava
16:00Bernolakovo - MSK Senec 0:216:00D. Luzna - Tomasov 4:1
16:00I. Bratislava - Nova Dedinka 4:0
16:00NSK 1922 Bratislava - Rohoznik 0:4
16:00Pezinok - Domino 0:0
16:00Rovinka - Modra 3:2
16:00Slovan Most - Ivanka pri Dunaji 0:1
16:00Vrakuna Bratislava - Rusovce 2:2
SPAIN: Segunda RFEF - Group 5
20:00Gimnastica Segoviana - Guadalajara 2:0SPAIN: Tercera RFEF - Group 2
20:00Caudal Deportivo - Barcia 2:2SPAIN: Tercera RFEF - Group 3
17:00Naval Reinosa - Tropezon 1:220:30CD Colindres - UC Cartes 2:1
SPAIN: Tercera RFEF - Group 4
19:30Anaitasuna FT - CD Vitoria 0:220:00Derio - Pasaia 1:0
20:00Urduliz - San Ignacio 2:1
21:00Anorga - Leioa 0:1
SPAIN: Tercera RFEF - Group 6
18:15Silla CF - Patacona 3:4SPAIN: Tercera RFEF - Group 10
17:00Sevilla FC C - Conil 1:1SPAIN: Tercera RFEF - Group 11
19:00Platges de Calvia - Soller 5:120:00Arenal - Mallorca B 0:3
SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
20:30Herbania - Gran Tarajal 0:0SPAIN: Tercera RFEF - Group 15
19:00Lerines - CD Cantolagua 1:119:30Pena - Oberena 1:1
19:45Pamplona - Subiza 1:2
SPAIN: Tercera RFEF - Group 17
19:30Almudevar - Atletico Monzon 3:1SWITZERLAND: Promotion League
20:00Biel - Bavois 4:0SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1
20:00Portalban - Coffrane 1:1SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 2
20:15Langenthal - Dietikon 1:2SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 3
20:00Freienbach - Grasshopper II 1:1TRINIDAD AND TOBAGO: TT Premier League
21:00Sando - Prison Service 2:123:00La Horquetta - Central FC 4:4
23:00Point Fortin - Police 2:3
23:00Port Of Spain - Eagles FC 2:1
UKRAINE: Championship Women - Championship Group
11:00Shakhtar Donetsk W - Kolos Kovalivka W 1:2URUGUAY: Primera Division - Apertura
20:00Progreso - Rampla Juniors 4:2USA: MLS Next Pro
00:30New York City II - Chattanooga 2:1penUSA: NISA
22:00PostponedMaryland Bobcats - LA Force -:-22:00PostponedSavannah Clovers - Arizona Monsoon -:-
UZBEKISTAN: Pro Liga
12:30Shortan Guzor - Dostlik Tashkent 2:0WALES: Cymru South
20:30Briton Ferry - Taffs Well 1:0WALES: Premier Women - Championship Group
20:45Aberystwyth W - Wrexham W 0:220:45Cardiff City W - Swansea W 4:0
WALES: Premier Women - Relegation Group
20:45Cardiff Met. W - Barry W 2:020:45TNS W - Pontypridd W 4:0
WORLD: Friendly International
23:00Morocco - Mauritania 0:023:00Niger - Burkina Faso 1:1
23:00Togo - Libya 1:1
00:30Paraguay U23 - Dominican Republic U23 1:2
02:00El Salvador - Honduras 1:1
02:00Nicaragua - Cuba 0:1
02:30Peru - Dominican Republic 4:1
03:45Argentina - Costa Rica 3:1
WORLD: Club Friendly
13:00Sivasspor (Tur) - Tokat (Tur) 6:114:30Lysekloster (Nor) - Viking 2 (Nor) 3:2
14:30Stjordals Blink (Nor) - Brattvag (Nor) 4:0
15:00Fyllingsdalen (Nor) - OS TF (Nor) 3:4
15:30Strindheim (Nor) - Nardo (Nor) 3:0
18:00Madla IL (Nor) - Sandnes Ulf 2 (Nor) 5:3
00:00Corinthians (Bra) - Londrina (Bra) 3:0
WORLD: Friendly International Women
16:00Sweden U16 W - Portugal U16 W 4:018:00France U16 W - Japan U16 W 1:3
18:00Mexico U16 W - Netherlands U16 W 1:2
Bet on Soccer from your mobile with 1xbet!
Soccer | Hockey | Tennis | Basketball | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | More sports »
Livecore.cz - website for soccer fans! Here you can find games that are being played today, as well as all major league game scores from around the world!