REFRESH

Soccer » Yesterday » All Games

WORLD: World Cup

11:00Wales - Iran 0:2
14:00Qatar - Senegal 1:3
17:00Netherlands - Ecuador 1:1
20:00England - USA 0:0

ALGERIA: Algeria Cup

14:00Amal Bou Saada - US Souf 1:2
14:00Arba - Ain Sefra 4:0
14:00Berrouaghia - Ain Ouessara 3:2aet
14:00Besbes - Sedrata 1:0
14:00El Biar - ISC Tlemcen 3:2
14:00El Khemis - Biskra 3:2
14:00Ghozlane - ASO Chlef 1:2pen
14:00Khemis El Khechna - Annaba 1:2
14:00MB Hassi Messaoud - Bouakeul 1:0
14:00SC Mecheria - Layoun 1:0
14:00Zaouia - Adrar 1:0
14:15MSP Batna - El Bayadh 1:2
15:00Mostaganem - Tissemsilt 1:0pen
15:00Oran - Olympique Akbou 1:2pen
17:00Kabylie - JSM Tiaret 1:0

ANGOLA: Girabola

15:30Isaac de Benguela - Petro Atletico 0:1

ARMENIA: First League

11:00BKMA 2 - Ararat-Armenia 2 0:1
11:00Pyunik Yerevan 2 - Lernayin Artsakh 2 5:1
15:00Urartu 2 - Ararat Yerevan 2 1:2

ARMENIA: Armenian Cup

11:00FC Gandzasar - Alashkert 1:0pen

BAHRAIN: Premier League

16:00Al-Muharraq - Al-Shabbab 2:1
16:00Al Riffa - Sitra 1:1

BELGIUM: Challenger Pro League

20:00Club Brugge KV U23 - Dender 4:1
20:00Genk U23 - RWDM 47 2:0

BELGIUM: Super League Women

20:00Charleroi W - Aalst W 3:1
20:00RSC Anderlecht W - Club Brugge W 5:3

BERMUDA: Premier League

02:00Robin Hood - Hamilton Parish 1:2

BOLIVIA: Nacional B - Play Offs

00:00Libertad Gran Mamore - Vaca Diez 2:3pen

BULGARIA: Third League - South-East

14:00Nesebar - Asenovets 0:0

BULGARIA: Bulgarian Cup

11:30Chernomorets Balchik - Botev Plovdiv 0:3

BURKINA FASO: Premier League

16:30USFA - AS Douanes 0:0
18:45AS Police - ASF Dioulasso 0:1

BURUNDI: Primus League

14:00Rukinzo - Tigre Noir 1:2

CHINA: Super League

12:00Chengdu Rongcheng - Guangzhou City 3:0
12:30Shanghai Shenhua - Beijing Guoan 1:2

CHINA: Jia League

07:30Nanjing City - Nantong Zhiyun 2:1
07:30Shenyang Urban FC - Beijing Technology 1:0
07:30Shijiazhuang Gongfu - Heilongjiang Ice City 1:0
07:30Sichuan Jiuniu - Jiangxi Beidamen 1:1

COSTA RICA: Copa Costa Rica

01:00Cartagines - Municipal Turrialba 1:0
03:00San Carlos - AD Santos 4:2pen

CROATIA: Druga NL

13:30Opatija - Jadran LP 1:1

CYPRUS: First Division

18:00Chloraka - Paralimni 2:1

CYPRUS: Division 2

18:00Achnas - Anagennisi Derynia 2:0

CZECH REPUBLIC: Tipsport liga

10:30Brno - Trnava 3:1
10:30FK Pardubice - Sparta Prague B 3:2
10:30Hradec Kralove - Mlada Boleslav 2:5
10:30Vlasim - Teplice 1:4
11:00Trencin - Zlin 3:2

EGYPT: Division 2 - Group A

13:30Dayrout - Mallawi 4:0
13:30El Minya - Nasr Taadeen 1:0

EGYPT: Division 2 - Group B

13:30Al Nasr - Suez SC 0:1
13:30Al Qanah - Eastern Company 1:1
13:30Al-Sekka - Wadi Degla 2:0
13:30El Alameen - Telecom Egypt 0:1
13:30El-Entag El-Harby - Shabab Al Obour 0:1
13:30Porto Suez - Mostaqbal 3:2
13:30Tersana - Kahrabaa Ismailia 1:0
13:30ZED - Petrojet 0:0

ENGLAND: Professional Development League

15:00Sheffield Utd U21 - Crewe U21 3:0

ENGLAND: Premier League Cup

13:00Everton U21 - Birmingham U21 1:1
14:00Huddersfield U21 - Middlesbrough U21 2:0
14:00Watford U21 - West Brom U21 4:3
15:00Cardiff U21 - Reading U21 1:0

ETHIOPIA: Premier League

14:00Fasil Kenema - Legetafo Legedadi 3:0
17:00Bahir Dar Kenema - Adama City 1:0

FRANCE: National

19:30Avranches - Dunkerque 3:4
19:30Le Puy-en-Velay - Bourg en Bresse 0:2
19:30Martigues - Orleans 2:2
19:30Paris 13 Atl. - Concarneau 1:1
19:30Red Star - Nancy 1:0
19:30Sedan - Bastia-Borgo 2:1
19:30Stade Briochin - Cholet 1:2
19:30Villefranche - Versailles 0:2

FRANCE: National 2 - Group A

20:00Chambly - Rouen 0:0
20:00Vannes - Blois 2:2

FRANCE: National 2 - Group B

19:30Colmar - Boulogne 2:1
20:00Furiani Agliani - Reims II 2:1

FRANCE: National 2 - Group C

19:00Jura Sud - Lyon - La Duchere 3:4
20:00Saint Priest - Lyon II 1:1

FRANCE: National 2 - Group D

18:30Lorient II - Angouleme CFC 0:0
18:30Trelissac - Vierzon Foot 1:0
19:00Romorantin - Les Herbiers 2:2

FRANCE: Division 1 Women

21:00Fleury 91 W - Reims W 1:0

GERMANY: Regionalliga North

19:30Lubeck - Hamburger SV II 2:1

GERMANY: Regionalliga Nordost

19:00Altglienicke - Greifswald 2:3
19:00Lichtenberg - Viktoria Berlin 0:1
19:00Luckenwalde - TB Berlin 3:1

GERMANY: Regionalliga Bayern

18:30Heimstetten - Unterhaching 0:3
19:00Bayern II - Vilzing 5:0

GERMANY: Oberliga NOFV-Nord

19:30Dynamo Schwerin - Schwerin 4:1
19:30MSV Neuruppin - Furstenwalde 0:1

GERMANY: Oberliga Hamburg

19:30Hamm United - Curslack-Neuengamme 1:3
19:30TuS Osdorf - Altona 3:4
20:00Hamburger SV III - SC Victoria Hamburg 3:1

GERMANY: Oberliga Bremen

19:30Oberneuland - Surheide 3:1

GERMANY: Oberliga Westfalen

19:30Siegen - Erndtebruck 3:0

GERMANY: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

19:00Arminia Ludwigshafen - Mechtersheim 0:3
19:00Elversberg II - Jagersburg 3:4
19:00Hertha Wiesbach - Morlautern 2:2

GERMANY: Oberliga Bayern Nord

19:00Eltersdorf - Weiden 3:1
19:00PostponedKornburg - Ammerthal -:-

GERMANY: Oberliga Mittelrhein

20:00Wegberg-Beeck - Bonner 2:0

GERMANY: Oberliga Niederrhein

19:15Kray - SSVg Velbert 1:3

GERMANY: Bundesliga Women

19:15Potsdam W - Hoffenheim W 1:3

GIBRALTAR: National League

20:45Europa Point - St Josephs 0:6

GREECE: Super League 2

14:15Iraklis 1908 - Panathinaikos B 2:3

GUINEA: Ligue 1

17:00Sangaredi - SOAR 0:4

INDIA: ISL

15:00North East Utd - Mumbai City 1:3

INDONESIA: Liga 2 - First round

09:30PostponedBalikpapan - Sulut Utd -:-
09:30PostponedPSPS Riau - PSDS Deli Serdang -:-

IRAQ: Super League

11:00Al Kahraba - Al Karkh 2:1
12:30Al-Qassim - Zakho 0:0
12:30Erbil - Al Shorta 1:0
14:00Al Zawraa - Al Naft 2:2
17:00Karbala - Al Sinaah 1:0

IVORY COAST: Ligue 1

16:30Bassam - ASI d'Abengourou 1:1
19:00Academie de FAD - AS Denguele 1:0

LEBANON: Premier League

13:15Tripoli - Al Akhaa Al Ahli 2:2

LIBERIA: LFA First Division

18:30Cece United - BEA Mountain 0:0

LIBYA: Premier League

14:00Al-Suqoor - Al Hilal 0:0
14:30Al-Ittihad - Asswehly 2:0

MALI: Premiere Division

17:00Real Bamako - Bakaridjan 2:2
19:00CO Bamako - Korofina 1:3

MAURITANIA: Ligue 1

18:00Nouadhibou - Garde Nationale 3:1
20:40Ksar - Nouakchott King's 1:1

MAURITIUS: Mauritian League

15:30Savanne - Pamplemousses 1:1

MOROCCO: Botola 2

16:00Dcheira - Chabab Atlas Khenifra 1:2
16:00Ittifaq Marrakech - Youssoufia Berrechid 1:0
16:00Jeunesse Massira - USM Oujda 2:1
16:00RAC Casablanca - Sale 1:1

NETHERLANDS: Eredivisie Women

19:30Den Haag W - Heerenveen W 3:0
19:30PEC Zwolle W - Telstar W 1:0
19:30Sittard W - VV Alkmaar W 4:0

NEW ZEALAND: National League - Championship Group

07:00Christchurch - Cashmere Technical 4:1

NEW ZEALAND: National League Women

00:30Capital Football W - Western Springs W 3:2

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

02:00Diriangen - Esteli 0:0

NICARAGUA: Liga Primera U20 - Apertura

23:00Diriangen U20 - Esteli U20 0:2

NIGER: Ligue 1

16:00ASGNN - Liberte 3:1

NORTHERN IRELAND: NIFL Premiership

20:45Larne - Coleraine 0:2

NORTHERN IRELAND: NIFL Championship

20:45Dundela - Newington 3:4
20:45H&W Welders - Annagh 1:3

OMAN: Professional League

13:30Sur Club - Al-Rustaq 2:3
13:45Al Nahda - Al-Bashaeer 1:0
16:00Dhofar - Al Nasr 2:2

POLAND: Central Youth League

14:00Arka Gdynia U19 - Polonia W. U19 3:1

POLAND: Polish Cup Women

17:00R. Rzeszow II W - Rekord Bielsko-Biala W 2:1

PORTUGAL: Liga 3

20:00Anadia - Felgueiras 1:2

PORTUGAL: League Cup

21:45FC Porto - Mafra 2:2

RÉUNION: Regionale 1

17:30Saint-Pauloise - Trois Bassins 2:0

ROMANIA: Liga 2

19:00FC Buzau - Concordia 0:1

ROMANIA: Liga 3 - Seria 3

13:00F. Constanta 2 - Amara 14:0

ROMANIA: Liga 3 - Seria 4

13:00Bradu - Campulung 1:1
13:00FC Pucioasa - Popesti Leordeni 0:0
13:00FCSB 2 - CS Din. Bucuresti 2:3

ROMANIA: Liga 3 - Seria 6

13:00CSM Alexandria - Vedita Colonesti 3:0
13:00Minerul Costesti - Horezu 0:4

ROMANIA: Liga 3 - Seria 7

13:00CSM Deva - Viitorul Tg. Jiu II 8:0
13:00Gilortul Tg. Carbunesti - CSO Filiasi 3:1

ROMANIA: Liga 3 - Seria 8

13:00Crisul Chisineu Cris - Avantul Periam 5:0
13:00Phoenix Buzias - Ghiroda & Giarmata Vii 1:4

ROMANIA: Liga 3 - Seria 9

13:00ACS Targu Mures 1898 - Unirea Ungheni 2:1

ROMANIA: Liga 3 - Seria 10

13:00Baile Felix - Minerul Ocna Dej 3:2

RUSSIA: FNL

17:00Arsenal Tula - Baltika 0:5

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

21:15Libertas - Tre Penne 0:1

SCOTLAND: Scottish Cup

20:45Broomhill - Alloa 1:2

SEYCHELLES: First Division League

12:30La Passe - Santos 8:0
15:00St Michel United - St John Bosco 2:1

SLOVENIA: 2. SNL

16:00Aluminij - Rogaska 1:2
18:00Nafta - Krsko 4:2

SPAIN: LaLiga2

21:00Huesca - Gijon 0:0

SPAIN: Tercera RFEF - Group 12

22:00San Fernando - Estrella 2:0

SUDAN: Premier League

16:00Al Shorta - Al-Merreikh 0:1
16:00Hilal El-Fasher - Wad Nobawi 1:1
17:30Al-Hilal Omdurman - Hilal Alsahil 4:1
18:30Hay al-Arab - Al Zoma 1:0

SWITZERLAND: Challenge League

19:30Yverdon - Xamax 3:1
20:15Schaffhausen - Bellinzona 1:0

SWITZERLAND: Promotion League

20:00Stade Nyonnais - Biel 3:0

SYRIA: Premier League

12:00Al-Jazeera - Al Jaish 0:1

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

14:00Geita Gold - Ihefu 1:0

THAILAND: Thai League 1

12:00Buriram - Ratchaburi 1:0
13:30Chonburi - Port MTI FC 1:0

THAILAND: Thai League 2

12:00Rayong FC - Suphanburi 0:0

TOGO: Championnat National

16:00ASC Kara - OTR 1:0

TURKEY: 1. Lig

18:00Denizlispor - Bodrumspor 0:0

TURKMENISTAN: Yokary Liga

11:00Merw - Kopetdag Asgabat 3:2

UGANDA: Premier League

12:00BUL - Busoga 2:0
14:00Villa - Kampala City 0:3

UKRAINE: Premier League

12:00Ch. Odessa - Metalist Kharkiv 0:0

UKRAINE: Youth League

11:00PostponedInhulets U19 - Veres Rivne U19 -:-
12:00Dyn. Kyiv U19 - Metalist 1925 U19 3:0

UNITED ARAB EMIRATES: Division 1

13:45Dubai City - Al Arabi 0:1
13:45Fursan Hispania - Al Rams 0:1

UNITED ARAB EMIRATES: League Cup

13:45Al Bataeh - Al Nasr 2:1
13:45Al Jazira - Dibba Al Fujairah 3:1
16:30Al Wasl - Khorfakkan 0:4

UZBEKISTAN: Super League - Relegation

11:00Turon - Lok. Tashkent 2:1

WALES: Cymru South

20:30Abergavenny Town - Ammanford 0:0

WALES: Cymru North

20:30Ruthin - Holywell 1:4

WORLD: Friendly International

10:00Germany U18 - Czech Republic U18 1:1
12:00Israel U18 - United Arab Emirates U18 3:0
14:00Turkey U17 - Germany U17 2:2
17:00Bulgaria U21 - Bosnia & Herzegovina U21 0:3

WORLD: Club Friendly

11:00CancelledKolding IF (Den) - Fredericia (Den) -:-
11:00Podbrezova (Svk) - Wisla Plock (Pol) 1:3
11:00Stal Mielec (Pol) - S. Rzeszow (Pol) 1:0
11:00UTA Arad (Rou) - Vrsac (Srb) 2:0
11:30Gornik Z. (Pol) - Odra Opole (Pol) 4:1
11:30Nagoya Grampus (Jpn) - AS Roma (Ita) 0:0
12:00U Craiova 1948 (Rou) - Mioveni (Rou) 0:1
12:00Zaglebie Sosnowiec (Pol) - Sandecja Nowy S. (Pol) 1:1
13:30Sandhausen (Ger) - Altach (Aut) 0:0
14:00Al Shabab (Uae) - Sunderland (Eng) 0:1
14:00First Vienna (Aut) - Hartberg (Aut) 1:2
14:00Povazska Bystrica (Svk) - Kvitkovice (Cze) 6:2
14:00RB Leipzig (Ger) - Radomiak Radom (Pol) 6:0
14:00CancelledWisla (Pol) - Leczna (Pol) -:-
14:30Admira (Aut) - Sturm Graz (Aut) 0:4
15:00LASK (Am) (Aut) - BW Linz (Aut) 1:5
15:00Rapid Vienna (Aut) - Floridsdorfer AC (Aut) 2:2
17:00Austria Vienna II (Aut) - Donaufeld Wien (Aut) 2:2
17:00Grazer AK (Aut) - Wolfsberger AC (Am) (Aut) 5:1
17:00Podbeskidzie (Pol) - Goczalkowice Zdroj (Pol) 4:0
19:00SK Rapid Vienna (Am) (Aut) - Ried (Am) (Aut) 1:1

REFRESH

Soccer | Hockey | Tennis | Basketball | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | More sports »

Top

Livecore.cz - website for soccer fans! Here you can find games that are being played today, as well as all major league game scores from around the world!